Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Ośmiolatka straci pierś. Ma nowotwór

Podziel się

To najprawdopodobniej najmłodsza osoba w historii zdiagnozowana z tą chorobą. Dziewczynka będzie musiała poddać się mastektomii.

Ośmiolatka straci pierś. Ma nowotwór
(flickr.com, Philip Dean)
bETFrfPF

Guzek, który okazał się groźnym nowotworem, 8-letnia Chrissy Turner wykryła sama. Dziewczynka z amerykańskiego Utah cierpi na bardzo rzadki typ choroby, czyli raka wydzielniczego piersi.

Kiedy dowiedziałam się o swoim stanie, bardzo się bałam. Ale wiedziałam, że trzeba walczyć z chorobą i ją pokonać – powiedziała dziewczynka.

Ten typ raka atakuje jedną chorą osobę na milion - mówią specjaliści z Uniwersytetu w Stanford. Lekarze twierdzą, że Chrissy była genetycznie skazana na chorobę. Oboje rodzice dziewczynki wcześniej cierpieli na nowotwory - matka miała raka szyjki macicy, natomiast ojciec chłoniaka nieziarnicznego Non-Hodgkina. Z powodu swojej choroby mała Chrissy będzie musiała poddać się mastektomii.

bETFrfPH

Ta wiadomość całkiem mnie załamała. Codziennie martwię się o moją rodzinę. Wcześniej drżałam o mojego męża, a teraz o naszą córeczkę – powiedziała matka Chrissy, Annette.

Rodzina oraz przyjaciele dziewczynki rozpoczęli kampanię, mająca na celu uzbieranie pieniędzy na leczenie. Wydzielniczy rak piersi jest bardzo rzadki i zazwyczaj zdarza się u ludzi poniżej 30 roku życia. Choć prognozy Chrissy są dobre, to chorobę trzeba leczyć inwazyjnie, ponieważ bardzo często towarzyszą mu przerzuty.

bETFrfQi
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić