Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aneta Michałowska
|

Ostatnie zdjęcie policjanta z Londynu. Chwilę później nie żył

19
Podziel się:

Pozował na nim z jedną z turystek, Staci Martin. Zdjęcie zrobiono pod siedzibą parlamentu, którego strzegł policjant.

Ostatnie zdjęcie policjanta z Londynu. Chwilę później nie żył
(Facebook.com, Katie LaGrone FL Investigates)

*45 minut później Keith Palmer zginął w ataku terrorystycznym. *Został pchnięty nożem przez Khalida Masooda.

To był mój pierwszy raz w Londynie i kiedy zobaczyłam policjanta w charakterystycznym kapeluszu na głowie, bardzo chciałam zrobić z nim zdjęcie. Zgodził się, był naprawdę bardzo miły - turystka wspomina zmarłego funkcjonariusza.

To nie jedyna osoba, która zapamiętała sympatycznego policjanta. Australijczyk Andrew Thorogood znalazł wśród zdjęć zrobionych na wakacjach w Londynie fotografię z Palmerem.

Kiedy zorientowałem się, że funkcjonariusz stojący za mną to ten sam człowiek, który zginął w zamachu, ciarki przeszły mi po plecach. Był bardzo uprzejmy. Zamieniłem z nim parę słów i powiedział, że któregoś dnia chciałby zwiedzić z rodziną Australię. To już nigdy się nie wydarzy, bo zginął dobrze wykonując swoją pracę i chroniąc bezpieczeństwa innych osób. Nasze myśli są przy jego żonie i rodzinie - napisał.

Bliscy wspominają Palmera jako "cudownego męża i ojca". Był "całkowicie oddany swojej pracy, odważny i dumny z tego, że może służyć ojczyźnie". Potrafił nawiązać ciepłą relację z każdym, kogo spotkał. Policjanci zebrali już 100 tys. funtów na złożenie zamordowanemu należytego hołdu. Jego numer identyfikacyjny 4157U zostanie zastrzeżony i nigdy nie otrzyma go żaden inny funkcjonariusz.

W środowym ataku w Londynie zginęło 5 osób, w tym napastnik. Około 40 ludzi zostało rannych. Brytyjska policja twierdzi, że zamachowiec inspirował się wcześniejszymi atakami pokazywanymi w telewizji.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(19)
ANL
5 lata temu
Stawia się człowieka Policjanta tak sobie w państwie gdzie były zamachy bez wyposażenia bez broni niczego by sobie przechodnie robili zdjęcia - misia tam postawcie może ktoś go nie zabije - był widoczny a teraz jest mało widoczny bo nie żyje - super
PolakNieLewak
5 lata temu
Przez skretyniałą politykę lewaków giną bogu ducha winni porządni ludzie. :(
stan
5 lata temu
Kto poniesie odpowiedzialność za wysłanie człowieka do pracy w ochronie nie zapewniwszy mu podstawowych narzędzi potrzebnych do pracy jak np.paralizator,broń?Równie dobrze mogli tam postawić pierwszego lepszego z ulicy,skuteczność była by taka sama a może i ofiar mniej bo taki by mając instynkt samozachowawczy by zwiał a nie rzucał się z gołymi rękoma na uzbrojonego zamachowca.Szkoda faceta i jego rodziny.
marek
5 lata temu
nikt nie lubi policjantów :-)
rtv
5 lata temu
jak uzbrojony policjant moze dac sie zabic nozem? no chyba ze podczas snu albbo poprostu nie byl uzbrojony....
wiecie kto
5 lata temu
żadnych zamachów nie było , nie ma ani jednego zdjęcia które to pokazują... a te które są tylko ich pogrążają i utwierdzają w tym że żadnego zamachu nie było i wszystko jest wewnętrzną maskaradą władz robioną dla ich "wyższych " celów...na zdjęciach jest od groma masońskich ukrytych przesłanek , czerwony śmigłowiec ze znakiem cyrkla i węgielnicy , nawet napis jest...wszystkie zdjęcia które nie są kadrowane na ludzi w centrum zawsze mają po bokach ważniejszy przekaz...to jest zmowa dużego klubu ,ale Ciebie w nim nie ma :)
Charlie
5 lata temu
Policjant nie miał broni _ szok.
Dziwna ta pol...
5 lata temu
Żeby policjant zginął w starciu z nożownikiem? Powinien mieć przynajmniej pałkę policyjną, to może by się obronił.
tu radio woln...
5 lata temu
to wszystko uświadamia ,że w Europie dzieje się coś nienormalnego , giną niewinni ludzie , i tylko słyszy się słowa współczucia i zaczyna policja dopiero szukać terrorystów , a jak by tak ich szukać zanim zabiją ,a nie czekać na ofiary , przecież wiedzieli do kogo pójść po akcji i aresztowano podejrzanych , jest jakaś niezrozumiała zgoda na milczenie a powinna być zgoda na działanie.!!!!!!!!!
gość
5 lata temu
bardzo to smutne że zginął ale zastanawiające jest to dlaczego ten policjant nie był uzbrojony pełniąc służbę przed parlamentem
gość
5 lata temu
Bardzo smutne,tym bardziej, że był bezbronny. A z kolei śmieszne wydaje się to, że piszą iż zamachowiec był brytyjczykiem. Anglik o nazwisku khadi mosood i wyglądzie araba...!
luk
5 lata temu
Najbardziej zaskakujące jest to, że angielscy policjanci nie noszą broni, więc jak mogą obronić obywateli i siebie?!
Fruzia pomywa...
5 lata temu
Trzeba dodać,że był nieuzbrojony. Oni przede wszystkim działają na zasadzie perswazji. Broń dostają tylko wtedy, kiedy za chwilę maja Big Bena wysadzić w powietrze? hehehehe
swoj
5 lata temu
pewnie ze przykre wysylajac policjanta w koszulce i smiesznym kasku na miasto bez srodkow obrony....jak w harcerstwie...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić