Jan Muller| 

Ostrzeżenie 3. stopnia dla czterech województw. Nadchodzące upały mogą zagrażać życiu

25

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed upałami mogącymi zagrozić życiu Polaków. IMGW wydała ostrzeżenia najwyższego, 3. stopnia aż dla czterech województw.

Ostrzeżenie 3. stopnia dla czterech województw. Nadchodzące upały mogą zagrażać życiu
(iStock/kolaż o2.pl)

Gdy temperatura przekracza 30 stopni, trzeba się mieć na baczności. Teraz niebezpiecznie wysoko słupek rtęci podnosić się będzie 11 województw. W czterech obowiązuje alert trzeciego stopnia, w siedmiu drugiego.

Ostrzeżenia najwyższego stopnia wydano dla województwa podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Temperatura wyniesie w tych rejonach około 33 st. C. - informuje IMGW, zaznaczając, że ważność alertu potrwa od godz. 12.00, 30 lipca do godz. 20.00, 5 sierpnia.

Co to oznacza? Zgodnie z przyjętą definicją, taki alert zakłada "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, mogących spowodować bardzo duże szkody a nawet zagrożenie życia". Dlatego, niezależnie od źródła zagrożenia, zaleca się :najwyższą ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Woj. świętokrzyskie

Prognozuje się w tym okresie temperaturę maksymalną w dzień od 30 do 33 st. C, tylko we wtorek, środę i czwartek od 34 do 36 st. C. Temperatura minimalna w nocy od 20 do 22 st. C.

Woj. śląskie

Prognozuje się w tym okresie temperaturę maksymalną od 30 do 33 st. C, tylko we wtorek, środę i czwartek od 34 do 36 st. C. Temperatura minimalna w nocy od 20 do 23 st. C.

Woj. małopolskie

Prognozuje się w tym okresie temperaturę maksymalną od 30 do 33 st. C, tylko we wtorek, środę i czwartek od 34 do 37 st. C. Temperatura minimalna w nocy od 20 do 22 st. C.

Woj. podkarpackie

Prognozuje się w tym okresie temperaturę maksymalną od 30 do 33 st. C, tylko we wtorek, środę i czwartek od 34 do 35 st. C. Temperatura minimalna w nocy od 20 do 22 st. C.

*Rządowe Centrum Bezpieczeństwa prosi zagrożonych upałami Polaków, by nie wychodzili z domu i pili dużo niegazowanej wody. *Unikanie wysiłku fizycznego i noszenie jakiegoś nakrycia głowy też jest raczej oczywiste. Co szczególnie ważne, trzeba pamiętać o najsłabszych, zwierzętach domowych i dzieciach. Przed wyjściem z samochodu lepiej trzy razy sprawdzić, że nie zamknęliśmy w środku ani dziecka, ani psa.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić