o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Oto dlaczego nie powinieneś imprezować całą noc

Podziel się

Brak snu ma na was fatalny wpływ. Być może dla wielu to znany fakt, ale czy wiecie, co właściwie dzieje się z ciałem człowieka, kiedy zbyt długo nie śpi?

Oto dlaczego nie powinieneś imprezować całą noc
(Youtube.com)
bEiyWEQB

Nawet jeśli nie jesteście imprezowymi fundamentalistami i po prostu mało śpicie, nadal jesteście narażeni na przykre konsekwencje. Niewystarczająco zregenerowany mózg ma podobną percepcję jak umysł osoby będącej pod wpływem niektórych środków odurzających. Pomyślcie o tym szczególnie kiedy wsiądziecie za kółko.

Nie spaliście od wielu godzin? W pierwszej kolejności będziecie odczuwać mniej poważne dolegliwości takie jak brak koncentracji, "zwieszanie się", stres lub irytację. W niektórych przypadkach bezsenność możne jednak doprowadzić do ataku serca, udaru mózgu lub cukrzycy.

Co się jednak z tobą dzieje kiedy nie śpisz ponad 24 godziny? Pasjonaci nauki związani z konferencją TED postanowili ujawnić wam kilka bardzo interesujących faktów z tym związanych. Film zawiera zekranizowane wnioski z eksperymentu kilku licealistów, którzy postanowili nie spać przez... 11 dni!

bEiyWEQD
bEiyWERe
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić