Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Oto najbardziej niebezpieczne polskie miasta. Strach wyjść na ulicę

Podziel się

Czy wiedzieliście, że Sopot, Legnica i Katowice to najbardziej niebezpieczne miasta w Polsce? Natomiast największą poprawę bezpieczeństwa odnotowano w Chorzowie oraz w powiecie wschowskim w Lubuskiem – podaje biqdata.pl

Oto najbardziej niebezpieczne polskie miasta. Strach wyjść na ulicę
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
bEULAiNx

W Polsce najmniej bezpiecznie jest w miastach. Wśród 30 powiatów z największą liczbą przestępstw w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców znalazły się aż 24 miasta. Najłatwiej o kłopoty w Sopocie, gdzie odnotowano aż 65 przestępstw na tysiąc mieszkańców.

Wśród dużych miast wojewódzkich najbezpieczniejszy jest Białystok. W mieście gwiazdy internetu Krzysztofa Kononowicza jest zaledwie 19 przestępstw na tysiąc mieszkańców. W 2014 roku, tak jak w poprzednich latach, widać wyraźną różnicę między wschodnią częścią Polski a zachodnią. Bliżej granicy z Niemcami jest zdecydowanie mniej bezpiecznie niż na wschodzie kraju.

bEULAiNz

Pocieszające jest to, że Polska jest coraz bezpieczniejszym miejscem do życia. W zeszłym roku popełniono o 915 tys. (14%) mniej przestępstw niż w roku 2013. Niestety w niektórych regionach przestępczość nieznacznie wzrosła, ale nie jest to alarmujące zjawisko.

Do największej liczby kradzieży samochodów dochodzi w dużych miastach. Prym w tym niechlubnym zestawieniu wiodą Katowice, Sopot, Poznań oraz podwarszawski Wołomin.

Na terenie Polski doszło także do 1318 gwałtów. Najwięcej było ich w Warszawie – 49, Wrocławiu – 45 i Krakowie – 35.

Zobaczcie interaktywną mapę.

bEULAiOa
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić