Oto najszczęśliwsze miasto na Ziemi

4

Raport stworzony przez firmę konsultingową Arcadis ocenił pod różnymi kątami sto największych miast świata. W ten sposób powstała lista najlepszych miast na naszej planecie. Na pierwszym miejscu pod względem zadowolenia z życia mieszkańców znalazł się Seul.

Oto najszczęśliwsze miasto na Ziemi
(Instagram/seoul_korea)

Stolica Korei Południowej zwycięstwo zawdzięcza dbającemu o obywateli rządowi. W raporcie brano pod uwagę takie czynniki jak nierówność dochodów, przestępczość, edukację, służbę zdrowia, przystępność cen oraz balans mieszkańców pomiędzy pracą, a życiem prywatnym. W prawie każdym z nich koreański rząd mocno wspiera miasto i jego mieszkańców.

139 projektów ma przekształcić Seul w miasto ze snów. Władze dbają o wszystkie wymienione wyżej czynniki. Specjalny plan "Seul 2030" ma sprawić, że stolica Korei na długie lata stanie się nie tylko szczęśliwym i bogatym, ale również niezależnym miastem. Projekty mające przywrócić do stanu używalności rzekę płynącą środkiem metropolii sprawiły, że zanieczyszczony teren stał się chętnie odwiedzaną atrakcją turystyczną.

Seul pierwsze miejsce zajął pod względem dbania o mieszkańców.. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie czynniki, czyli także finanse i środowisko, znalazł się na siódmym miejscu całego rankingu. Najlepszym miastem na świecie, którego średnia wszystkich wyników okazała się najwyższa, został Zurych. Za nim znalazły się Singapur, Sztokholm, Wiedeń, Londyn i Frankfurt. Jednak to w Seulu żyje się ludziom najlepiej. To gdzie chcielibyście zamieszkać?

Autor: Bartosz Nowak

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić