Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Otworzył ogień po wyroku sądu. Są zabici

2
Podziel się:

W Hesston w amerykańskim stanie Kansas pewien mężczyzna otworzył ogień w miejscu pracy, zabijając 4 osoby i raniąc 14. Zaledwie półtorej godziny wcześniej sąd zakazał mu zbliżania się do rodziny.

Otworzył ogień po wyroku sądu. Są zabici
(East News, The Wichita Eagle/ Kansas.com)

Liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć. Większość z rannych przebywających w szpitalu jest w stanie krytycznym. Rany odniósł także napastnik. Policjanci postrzelili go w czasie ucieczki.

Przyczyną tragedii miała być reakcja mężczyzny na decyzję sądu. Tak przynajmniej twierdzi szeryf Harvey T. Walton, który rozmawiał z CNN tuż po strzelaninie. Zaledwie półtorej godziny przed tragedią w Hesston odbyła się rozprawa, podczas której orzeczono, że mężczyzna zagraża rodzinie i nie może się do niej zbliżać.

To mogło być punktem zapalnym zdarzenia - powiedział Walton.

Mieszkańcy Hesston są w szoku. Miasteczko zamieszkuje zaledwie 4 tys. Okolica uchodzi za bardzo spokojną. Zaskoczenia nie krył także znajomy napastnika, który spotkał go na parkingu tuż przed strzelaniną. Ich rozmowa była krótka i dotyczyła nowego samochodu przyszłego mordercy.

Nigdy w życiu nie podejrzewałbym że może to zrobić. Wyglądał na bardzo spokojnego - powiedział CNN.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
afrykaner777a...
7 lat temu
zapraszam go do polskiego "niezawisłego" sądu,będzie miał dużo roboty ,polskie prawo to parodia sprawiedliwości a PiS niech zmieni nazwę bo z prawem nie ma nic wspólnego.
hyh
7 lat temu
co to znowu za sciema majaca odebrac amerykanom pozwolenie na bron
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić