Pakistan zakazał reklam prezerwatyw

1

Pakistańskie władze zakazały reklam prezerwatyw i innych środków antykoncepcyjnych w radiu i telewizji, bo nie chcą „narażać na nie dzieci”.

Pakistan zakazał reklam prezerwatyw
(Shutterstock.com)

*Państwowy urząd regulacji mediów PEMRA wydał stosowną dyrektywę. *Urzędnicy tłumaczą w niej, że takie reklamy niepotrzebnie wzbudzają ciekawość w „niewinnych dzieciach”, które mogą zacząć się interesować, czym są prezerwatywy i do czego służą – czytamy w CNN.

*Zakaz wywołał burzę. *Głęboko konserwatywni muzułmanie wyrazili swoje poparcie dla niego, ale przeciwnicy nie chcą, by państwo ingerowało w kwestie planowania rodziny. PEMRA zdecydował, że wkrótce zostanie przeprowadzona publiczna debata, a do tego czasu zakaz zostanie nieco złagodzony. Reklam środków antykoncepcyjnych nie można emitować w godzinach, w których przed odbiornikami mogą być dzieci.

*Pakistan zajmuje szóste miejsce na świecie pod względem liczby ludności. *Obecnie liczy 193 miliony mieszkańców. Według szacunków ONZ w 2030 roku liczba ta przekroczy 244 mln - zauważa "International Buisiness Times".

Autor: Izabela Kowalik

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić