Palestyński nożownik udawał dziennikarza. Zaatakował żołnierza

Palestyńczyk w podkoszulku z napisem PRASA zaatakował nożem izraelskich żołnierzy. Nim zginął, zdołał jednego ranić.

Palestyński nożownik udawał dziennikarza. Zaatakował żołnierza
(PAP/EPA)

Dramatyczne zajście z udziałem przebierańca i żołnierzy miało miejsce w osadzie Kirjat Arba na przedmieściach Hebronu. Mężczyzna wmieszał się w grupę dziennikarzy, po czym zaatakował i poważnie ranił stojącego obok żołnierza. Chwilę później zastrzelono go, donosi "New York Times". Podzielił tym samym los dwóch innych nożowników, których celem dwa dni wcześniej stała się 70-letnia kobieta.

*Tymczasem w nocy z 15 na 16 października setka osób obrzuciła butelkami z benzyną grób biblijnego patriarchy Józefa. * To dla Żydów święte miejsce w Nablusie. W ostatnich tygodniach konflikt w tym regionie przybrał na sile. Walki przeniosły się nawet do Betlejem. Atak nożownika czy podpalenia to kolejne na coraz dłuższej liście aktów przemocy na granicy izraelsko-palestyńskiej.

*Rachunek zabitych to 8 Izraelczyków i 36 Palestyńczyków. *Tymczasem liderzy Hamasu nawołują do "Dnia Gniewu" przeciwko Izraelowi. Eksperci obawiają się, że możemy obserwować początek kolejnej intifady.

Zaognienie wieloletniego konfliktu zbiegło się w czasie z gasnącymi nadziejami na podzielenie regionu między rzeką Jordan a Morzem Śródziemnym na dwa państwa - Palestynę i Izrael. Palestyńczycy są rozgoryczeni, bo szanse na niepodległość są praktycznie bliskie zeru

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić