Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Pani premier zerwała kraj bladym świtem. Konferencja o 5.30!

281
Podziel się:

Beata Szydło chwali się dokonaniami swojego rządu. - Wszystkie projekty, o których mówiłam i które były w tej teczce w kampanii wyborczej zostały przez nas rozpoczęte, a część z nich już zrealizowana - powiedziała premier na konferencji prasowej zwołanej na 5.30.

Pani premier zerwała kraj bladym świtem. Konferencja o 5.30!
(PAP, Radek Pietruszka)

Premier Szydło w swoim wystąpieniu powiedziała, że program PiS-u to głos obywateli.

To Polacy w wyborach parlamentarnych dając mandat PiS, Zjednoczonej Prawicy zdecydowali, jaki program ma być realizowany i jakiej chcą wizji Polski – podkreśliła szefowa rządu.

*Priorytetem rządu był program „Rodzina 500 plus”. *Rządząca partia chce jednak wywiązać się z pozostałych obietnic tj. obniżenia wieku emerytalnego, niższego CIT-u dla małych przedsiębiorców, darmowych leków dla seniorów. W dalszej części swojego wystąpienia Beata Szydło powiedziała o sławnej niebieskiej teczce.

Opozycja przez cały czas pyta, gdzie jest niebieska teczka. Pokazuję, że nie zginęła i jest wypełniona po brzegi. Wszystkie projekty, o których mówiłam i które były w tej teczce, w kampanii wyborczej zostały przez nas rozpoczęte, a część z nich już zrealizowana – powiedziała pokazując teczkę.

Beata Szydło przyznała, że nie wszystko wyszło tak jak powinno. Chodzi o podatek od hipermarketów, który uderzyłby głównie w małych franczyzowych sklepikarzy.

Projekt ustawy o podatku od hipermarketów będzie w przyszłym tygodniu i zostanie skierowany do prac. W wyniku rozmów, dyskusji, zmieniliśmy założenia, żeby polskie firmy handlowe nie musiały płacić podatku w takiej wysokości i kształcie jak wielkopowierzchniowe. Były przygotowane założenia, nie spełniły oczekiwań, przedsiębiorcy przekonali nas, że to niedobre rozwiązanie, postanowiliśmy szukać innej drogi - powiedziała szczerze Szydło.

Konferencja prasowa Beaty Szydło została zwołana na nieludzką godzinę. Pani premier podziękowała przybyłym dziennikarzom dodając, że zdaje sobie sprawę, iż to "trudna pora". Następnie szefowa rządu udała się na spotkanie z Polakami, a pierwszym miejscem, które odwiedziła była piekarnia w Kroczewie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(281)
XCV
7 lat temu
CAŁY SWIAT Z NIEJ SIĘ SMIEJE
XCV
7 lat temu
CAŁY SWIAT Z NIEJ SIĘ SMIEJE
wieniec
7 lat temu
Kobieta bez honoru i jej Partia takze bez honoru z el prezydentem na czele
fenix
7 lat temu
przynajmniej nowa wladza nie spi jak poprzednia
wp
7 lat temu
Brawo dla Pani Premier !!!!!! jestesmy dumni i podziwiamy za sile w dazeniu do lepszej Polski
Amerykanin
7 lat temu
chamy kościelne, komuna kościelna, krzywdzą biednych pod pozorem pomagania biednym hipokryci, przecież te całe ich pomysły kosztuję, będą wyższe podatki, będą wyższe ceny, tylko płace nie będą wyższe, tak mamią naród i okradają biednych , dla swoich starczy
Adri
7 lat temu
Dojarki w PGR tak wstawały. Pewnie ma to w genach!
olewam cie
7 lat temu
PIS to Porażka I Smród
korys
7 lat temu
Jeżeli nie będzie szanowała zdrowia swego i naszego to długo tego woza nie pociągnie.
brum
7 lat temu
Może jakby się wyspała, to by głupot nie gadała.
SKALNIK
7 lat temu
POLSKA JEST CZYNNA CAŁĄ DOBĘ... bardzo potrzebne !
fwmbit
7 lat temu
opłatę za tvp wliczą w prąd, hehe i kostnica zapłaci
de2di
7 lat temu
A do 5,30 z prezesem kręcili lody na Wiejskiej. Wiadomo jeden w nocy śpi, a drugi normalny inaczej, kładzie kota spać i jedzie do sejmu rozwalać polską demokrację.
realista
7 lat temu
Piekarnia w Kroczewie wypromowana-i to był cel tak krótkiej z lekka porannej hulanki na temat wyrwanych kartek z kalendarza działań "szydełkowania"i cerowania ran poprzedników.Spokojnie-jeszcze nie tylko księżyc da się ukraść.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić