aktualizacja 

Pani premier zerwała kraj bladym świtem. Konferencja o 5.30!

525

Beata Szydło chwali się dokonaniami swojego rządu. - Wszystkie projekty, o których mówiłam i które były w tej teczce w kampanii wyborczej zostały przez nas rozpoczęte, a część z nich już zrealizowana - powiedziała premier na konferencji prasowej zwołanej na 5.30.

Pani premier zerwała kraj bladym świtem. Konferencja o 5.30!
(PAP, Radek Pietruszka)

Premier Szydło w swoim wystąpieniu powiedziała, że program PiS-u to głos obywateli.

To Polacy w wyborach parlamentarnych dając mandat PiS, Zjednoczonej Prawicy zdecydowali, jaki program ma być realizowany i jakiej chcą wizji Polski – podkreśliła szefowa rządu.

*Priorytetem rządu był program „Rodzina 500 plus”. *Rządząca partia chce jednak wywiązać się z pozostałych obietnic tj. obniżenia wieku emerytalnego, niższego CIT-u dla małych przedsiębiorców, darmowych leków dla seniorów. W dalszej części swojego wystąpienia Beata Szydło powiedziała o sławnej niebieskiej teczce.

Opozycja przez cały czas pyta, gdzie jest niebieska teczka. Pokazuję, że nie zginęła i jest wypełniona po brzegi. Wszystkie projekty, o których mówiłam i które były w tej teczce, w kampanii wyborczej zostały przez nas rozpoczęte, a część z nich już zrealizowana – powiedziała pokazując teczkę.

Beata Szydło przyznała, że nie wszystko wyszło tak jak powinno. Chodzi o podatek od hipermarketów, który uderzyłby głównie w małych franczyzowych sklepikarzy.

Projekt ustawy o podatku od hipermarketów będzie w przyszłym tygodniu i zostanie skierowany do prac. W wyniku rozmów, dyskusji, zmieniliśmy założenia, żeby polskie firmy handlowe nie musiały płacić podatku w takiej wysokości i kształcie jak wielkopowierzchniowe. Były przygotowane założenia, nie spełniły oczekiwań, przedsiębiorcy przekonali nas, że to niedobre rozwiązanie, postanowiliśmy szukać innej drogi - powiedziała szczerze Szydło.

Konferencja prasowa Beaty Szydło została zwołana na nieludzką godzinę. Pani premier podziękowała przybyłym dziennikarzom dodając, że zdaje sobie sprawę, iż to "trudna pora". Następnie szefowa rządu udała się na spotkanie z Polakami, a pierwszym miejscem, które odwiedziła była piekarnia w Kroczewie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić