Bartosz Nowak| 

Panie mogą zapomnieć o pigułce. Czas na żel dla facetów

94

Żel antykoncepcyjny dla mężczyzn jest w pełni bezpieczny i skuteczny. Zapewnia o tym Fundacja Parsemus, która stoi za wynalazkiem. Specyfik blokuje przepływ spermy. Przez ostatnie dwa lata był badany na małpach.

seks
seks (Shutterstock.com, shutterstock.com)

Vasalgel tworzy barierę w nasieniowodach. Sperma nie jest w stanie jej przekroczyć, nie dostaje się więc do penisa, tylko absorbowana jest przez ciało. Badania przeprowadzone na ssakach naczelnych na Uniwersytecie Kalifornijskim sprawiły, że przedstawiciele fundacji są dobrej myśli.

Badania wykazały, że żel doskonale działa u samców małp. To skuteczna metoda antykoncepcji - zapewnia profesor Allan Pacey z uniwersytetu w Sheffield.

Żel ma działać podobnie jak wazektomia, jednak jego efekty mają być możliwe do cofnięcia. Wystarczy wstrzyknąć inną substancję, która rozpuści żel. Póki co, zadziałało to na królikach - informuje "BBC".

Może to być pierwszy od dawna nowy środek antykoncepcyjny dla mężczyzn. Do jego pojawienia się na rynku jednak daleka droga. Badania na ludziach rozpoczną się najprawdopodobniej dopiero za kilka lat. Jeśli pójdą dobrze, jest szansa, że trafi do sprzedaży. Fundacja Parsemus jest organizacją non-profit. Profesor Pacey przyznaje, że konieczna byłaby współpraca z którąś z firm farmaceutycznych. Jak na razie nie prowadzono takich rozmów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić