Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|
aktualizacja

Piękną mamy młodzież. Katowały koleżankę pod gimnazjum

121
Podziel się:

Policja bada brutalne pobicie uczennicy gimnazjum nr. 3 w Gdańsku przez jej trzy koleżanki. Tu nie ma wątpliwości: widać twarze, słychać głosy i znane są nazwiska sprawczyń.

Piękną mamy młodzież. Katowały koleżankę pod gimnazjum
(facebook.com)

Dwa krótkie widea przedstawiają kulącą się na ziemi dziewczynę osłaniającą się od kopniaków w głowę. Oba filmy umieszczono w sieci za zgodą pokrzywdzonej. My prezentujemy GIF-a z jednego z nich, by nie było wątpliwości, o jakie zachowanie nastolatków tu chodzi.

Za całkowitą zgodą ofiary tej przemocy udostępniam ten filmik, żeby wszyscy mieli świadomość tego co się dzieje dookoła i starali się doprowadzić do zmniejszenia lub nawet do całkowitego zlikwidowania tego typu problemu - pisze dziewczyna, która udostępniła widea na Facebooku.

Drugiego filmu nie chcemy pokazywać, bo widać na nim twarze katujących dziewczynę. W kilka godzin pod postem znalazły się też ich nazwiska i nawoływania do linczu. O ile sam atak jest czymś absolutnie niewybaczalnym, od wymierzania sprawiedliwości jest sąd. Tym bardziej, że matka pobitej zgłosiła się już na policję a podejrzane nastolatki zostały już przesłuchane.

W momencie, gdy film ukazał się w internecie, dwie 14-latki zaczęły mataczyć i przekazywać policjantom nieprawdziwe informacje. Do czasu rozpatrzenia sprawy przez sąd rodzinny będą przebywać w Policyjnej Izbie Dziecka - mówi Wirtualnej Polsce rzeczniczka gdańskiej komendy.

Szkoda, że na miejscu nie było nauczycieli a żaden z kilkunastu (kilkudziesięciu?) przyglądających się syuacji uczniów nie stanął w obronie dziewczyny. Piękną mamy młodzież.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(121)
Voldemort
6 lat temu
Oglądają przemoc w telewizji, internecie. Myślą że jak w telewizji tak można to tak robią. A jak rodzic itp. coś zrobi dziecku to wsiądzie na niego przedstawiciel Praw Dziecka.
marian
6 lat temu
A gdzie byli nauczyciele ? Drzeć się w szkole potrafią, strajkować itd ale przypilnować porządku to chyba zbyt trudne.
nie dla gimbu...
6 lat temu
Kolejny argument przeciw gimnazjom, przeciwnicy reformy moga teraz co najwyzej poczytac wpisy. Gimnazjum zawsze tworzyło patologie, ale zaden z nauczycieli oficjalnie tego nie przyznał
samowola i be...
6 lat temu
Mam to gimnazjum prawie widoczne z okna. Wcześniej było liceum, ale takiego czegoś jak się dzieje w tych szkołach ,to świat nie widział, taka samowola i bezkarność. To nauczyciele stoją na baczność, a uczniowie nie mają żadnego respektu. Czas zlikwidować tą bezkarność i te całe gimnazja, bo zło ciągle narasta.
bmk
6 lat temu
Niesamowite szkoda komentarza
gość
6 lat temu
takie łachudry do poprawczaka albo lincz .z tych bandytek już nic nie będzie .przyszłe kryminalistki -strach na ulicę wychodzić .dostaną zawiasy na mur ,a powinny dostać szkołę życia .jedna głupsza od drugiej -patologie powinno się tępić a nie głaskać po głowie .
jaqa
6 lat temu
szkolenie z samoobrony jest potrzebne w każdej szkole,bo ta sierota tylko sie kuli przed ciosami a gdzie jej rece i nogi a przede wszystkim głowa,no i troche odwagi by sie przydalo i do boju.
kkkkk
6 lat temu
to jest margines z poprawczaka, i to męski. Jeżeli rodzice bogaci, to zamknąć ich w więzieniu
bobik
6 lat temu
ja bym ich tak samo katował nie było by litości z mojej strony ,jak ja bym to zauwazył każda z nich by miała z mojej strony 2 secundowy nokaut
moj nick
6 lat temu
Poprawczak do 21 roku zycia. A poza tym kara dla rodzicow za takie wychowanie. Jezeli maja inne dzieci to rozwazyc co najmniej kuratora bo jak widac sami nie sa w stanie wychowac dziecka.
gość
6 lat temu
bezstresowe wychowanie ,żadnych obowiązków lansowanie przez media wszelakie buty pychy próżności braku szacunku dla innych przyzwalanie na wszystko to co kiedyś było nie do pomyślenia . Młodzież nie może czuć się jakby nie było żadnych granic musi szanować ludzi rodziców i siebie wzajem bez podstaw i kręgosłupa moralnego społeczeństwo nie ma szans
gosc
6 lat temu
robta co chceta
NN
6 lat temu
Gdzie są nauczyciele?Gdzie jest dyrektor?Powinni wszyscy ponieść odpowiedzialność!Patologiczne suki bez skrupułów!!!!!!!!!!!!!!!To jest GIMNAZJUM - won z nim!!!!!!!!!! Cieszę się, że reforma szkolnictwa będzie!!!!!!!!!!!!
prawda
6 lat temu
Kto filmował tą scenę powinien najpierw wezwać pomoc !!!!!!!!!!! Czy to zrobił czy też bawił się widokiem ? Jeżeli wezwał pomoc to OK. Jeżeli nie to zastanawia. Gdzie ochrona szkoły czyli tzw. nauczyciele, którym opiekę nad dziećmi powierzają rodzice !!!!!!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić