o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Pierwsze dziecko bez płci. Tak chciała matka

706
Podziel się

Matka kanadyjskiego noworodka zdecydowała, że nie chce, aby w karcie lekarskiej wpisano jego płeć. Twierdzi, że dziecko później samo zdecyduje czy jest chłopcem, czy dziewczynką.

Pierwsze dziecko bez płci. Tak chciała matka
(Pixabay.com)
bErHwAad

Searyl Atli jest pierwszym dzieckiem na świecie, które znalazło się w takiej sytuacji. Jego matka, która sama nie identyfikuje się ani z mężczyznami, ani z kobietami, uważa, że przypisywanie płci już w momencie urodzenia, to naruszenie praw dziecka.

Chcę wychować Searyl w taki sposób, by samo powiedziało kim jest, kiedy już zacznie mówić – powiedziała Kori Doty, matka dziecka, w rozmowie z CBC News

*Kobieta twierdzi, że podczas wzrokowych oględzin lekarskich nie da się określić płci. *Tak lekarze mieli zrobić w jej przypadku i przez całe życie Doty musiała sobie radzić z przeciwnościami losu.

bErHwAaf

*Lekarze nie chcieli na początku przystać na prośbę matki. *Dlatego też w sprawę zaangażowany został prawnik rodziny. Niestandardowy, bo każe pisać swoje imię i nazwisko z małych liter – barbara findlay. Kobieta potwierdziła opinię mamy dziecka.

Przypisanie płci w naszej kulturze odbywa się przez rozchylenie nóg i spojrzenie na genitalia. Ale przecież wiem, że świadoma przynależność do którejś z płci rozwija się dopiero kilka lat po urodzeniu - mówi prawnik.

Wyrok sądu był jasny. Dziecko może być opisane w karcie lekarskiej jako bez płci. To otwiera drogę dla innych rodziców, którzy mogą chcieć tego samego.

Zobacz także: Zobacz też: Dlaczego dziewczynki mają lepsze oceny w szkole?
bErHwAal

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bErHwAaG
KOMENTARZE
(706)
Znawca
7 miesięcy temu
Niestety ale koniec świata jest już bliski
Wujek dobra r...
2 lata temu
A według mnie ta kobieta postąpiła bardzo dobrze. Nieważne, jaką płeć wybierze sobie to dziecko, ważne, by było szczęśliwe i kochane przez swoich rodziców. Brawa dla rodziców!
Nevo
3 lata temu
Nie, wydaje mi że są horyzonty i Horyzonty. To co dla jednych oczywiste dla drugich nowe, błędne i chore. Naprawdę, są jeszcze ludzie którzy wierzą w to że rasa czarna człowieka to odrębny gatunek istoty ludzkiej niepodobnej człowiekowi , są i tacy jak n a tym forum ale i to przeminie.
bErHwAaH
ede
4 lata temu
po co rejestrowała dziecko jako człowieka? Może należało zarejestrować dziecko jako pingwina albo antylopę?
cec
4 lata temu
powinna zostać skierowana na leczenie psychiatryczne a nie być matką
Observateur
4 lata temu
Oto do czego prowadzi lewackie poblazanie !!! Kiedys, ktos powie, ze jego dziecko jest zyrafa.... i tak wlasnie nalezy je traktowac.
ZA DZIECKIEM!
4 lata temu
ZABRAĆ JEJ TO DZIECKO BO JE SKRZYWDZI.I JESZCE JEDNO PRAWO W AUSTRALII DO ZMIANY, ŻEBY PSYCHICZNI ZAPRZESTALI KRZYWDZIĆ NIEWINNE DZIECI!!!PRAWO POWINNO TEGO ZABRONIĆ A JAK MAMUSIA NIE POTRAFI ZIDENTYFIKOWAĆ PŁCI TO POWINIEN TO ZROBIĆ SZPITAL BĄDŹ URZĄD STANU CYWILNEGO!!
o.n.a
4 lata temu
Bardzo jej współczuję i dzieciakowi również, ale brawo za przytomność umysłu. Mają rację: narzucanie takim osobom płci to krzywda na całe zycie. Ile już było takich dramatów? A Wam, którzy ją tak z błotem mieszacie powiem jedno: zero zero zero mniej niż zero myślenia i empatii u Was.
Monika
4 lata temu
wszyscy bardzo mądrzy i skorzy do krytykowania, a kobieta ma problem. ciekawe co zrobiłoby dziecko gdyby wpisali mu w karcie urodzenia mężczyzna a potem urosły mu piersi. jest coś takiego jak hemafrodyta, ale cóż kiedy nieuki w szkole nie uważały, a same z siebie też chęci do poznania świata i czytania książek nie miały.
aga
4 lata temu
Karze pisać swoje imię i nazwisko z małej? To ja karzę pisać Małgorzata przez Ż
cena
4 lata temu
ile jej zapłacili za tak głupawą decyzję, razem ze swoim prawnikiem powinni się leczyć.
cichy
4 lata temu
Kanada to czysto marksistowskie państewko
an na
4 lata temu
Ta kobieta nienawidzi swojego dziecka.
bErHwAaz
Ja
4 lata temu
To matka ma problem i powinna udać się jak najszybciej do dobrego lekarza. W momencie poczęcia życia dziecko otrzymuje już płeć. W kolejnych latach życia mogą pojawić się rozbieżności pomiędzy płcią otrzymaną biologicznie a odczuciami swojego umysłu (stanu psychiki). Jedną z przyczyn są pojawiające się różnego rodzaju teorie np. głoszona przez tę matkę. Dla młodych osób takie teorie wydaja się być czymś powszechnym i normalnym a nie marginesalnym. Ta sytuacja budzi wątpliwość, czy matka w sposób prawidłowy może wychowywać swoje nowo narodzone dziecko, czy nie spowoduje powstanie pewnych zaburzeń orientacyjnych u dziecka. Własna teoria matki wydaje się ważniejsza niż dobro i prawidłowy rozwój dziecka.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić