o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Pierwszy kraj na świecie cofa zgodę na homoseksualne małżeństwa

266
Podziel się

Bermudy najpierw zalegalizowały jednopłciowe małżeństwa. Teraz znowu zabraniają.

Pierwszy kraj na świecie cofa zgodę na homoseksualne małżeństwa
(iStock.com, katarzyna bialasiewicz)
bEEzsgtN

Gubernator John Rankin podpisał ustawę, która wzburzyła mniejszości seksualne. Aktywiści wzywają do powszechnego protestu z użyciem hasztagu #BoycottBermuda. Komentując decyzję władz, używają mocnych słów.

Gubernator Rankin i parlament haniebnie uczynili z Bermudów pierwszy kraj na świecie, który uchylił równość małżeńską - oburza się Ty Cobb, dyrektor Globalnej Kampanii na rzecz Praw Człowieka.

Jednopłciowe małżeństwa były dozwolone na wyspach od maja 2017 roku. Wtedy sąd najwyższy wydał orzeczenie w tej sprawie. Od tego momentu na wyspach zawarto kilka jednopłciowych małżeństw - podaje "The Independent".

bEEzsgtP

Mieszkańcy Bermudów ostro sprzeciwiali się nowemu prawu. Sąd najwyższy zalegalizował jednopłciowe śluby, mimo że w referendum w 2016 roku obywatele odrzucili pomysł. Teraz z powrotem pojawił się zapis, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny.

Zobacz także: Zobacz także: Damięcki planuje egzotyczną podróż poślubną

Podpisana ustawa próbuje zrównoważyć sprzeciw wobec małżeństw osób tej samej płci na obyczajowo konserwatywnej wyspie, jednocześnie stosując się do europejskich orzeczeń sądowych, które zapewniają uznanie i ochronę małżeństw osób tej samej płci na terytorium Bermudów - wyjaśnił minister spraw wewnętrznych Walton Brown.

bEEzsgtV

Wynika z tego, że Bermudy będą honorować takie małżeństwa, ale zawarte za granicą. Na terenie kraju nie będzie to możliwe. Pary homoseksualne mogą jedynie zawierać związki partnerskie. Bermudy to terytorium zależne Wielkiej Brytanii na Atlantyku. W zasadzie posiada całkowitą niezależność. Głową państwa jest królowa, którą na miejscu reprezentuje gubernator.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Podobno środa to najlepszy dzień na ślub. Znasz zwyczaje i przesądy weselne?

bEEzsguq
KOMENTARZE
(266)
Tom
4 lata temu
Jak się rozmnażają małżeństwa jednopłciowe?!😂😂😂
Janusz
4 lata temu
Dziwi mnie jedno.. skoro powołano referendum gdzie większość (w procesie demokratycznym) odrzuciła ten pomysł to dlaczego go wprowadzono? Skoro chciało się go wprowadzić na siłę tak czy siak to po co przeprowadzać referendum. Czyli co demokracja jest "wygodna" jak większość podziela naszą opinię, a w innym wypadku samowolka bo ludzie się "głupi"?
maniek
4 lata temu
Brawo Mam nadzieję ze świat zacznie powoli wracać do normalności
bEEzsgur
Anja
4 lata temu
Tak trzymać nie ma zgody na homo
Nie
4 lata temu
Bardzo dobrze popieram nie ma zgody na to
S. Nowak
4 lata temu
Tak dla związku partnerskiego ! Nie dla małżeństw homoseksualnych !
KAT
4 lata temu
Chociaż jedni mądrzy, Za dużo juz sie propaguje tych dewiacji. Ludzkość schodzi na psy, corz więcej praw dla pedałów, tylko czekać aż się pedofile będą w modzie.
toledo
4 lata temu
lezbijka+gej= pedofil
jarek
4 lata temu
normalna rodzina?nie szkodzi ze patologia ale normalna rodzina katolicka
lebka
4 lata temu
No,nareszcie zmądrzeli :)
Zdrowy inacze...
4 lata temu
Od kiedy to dwóch facetów albo dwie kobitki to MAŁŻEŃSTWO albo para???..Myślenie typowe dla ''Nowoczesnego postępowego zachodu''
racjonalista
4 lata temu
Z medycznego punktu widzenia związki homoseksualne są niszczące organizm, to fakt naukowy.. Wiecie ile średnio żyją osoby homoseksualne? To łatwo sprawdzić, a więcej nie będziecie tego promować. Pojęcie "małżeństwo" tylko dla związku kobiety i mężczyzny! :)
ciach
4 lata temu
#yesbermuda
bEEzsguj
Huhu
4 lata temu
Brawo!!! Nareszcie jakas fala normalnosci. Bronmy to co ludzkie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić