Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Pilot Air Berlin wyrzucił pasażerkę za... użycie toalety

Podziel się:

Kobieta leciała w klasie ekonomicznej, ale skorzystała z WC w części biznesowej.

airbus 319
airbus 319 (PAP/EPA, Uwe Zucchi)

*Edita Kmetova poczuła mdłości i zrobiła to, co każdy normalny człowiek w tej sytuacji. * Pobiegła do najbliższe toalety. 50-letnia pasażerka i jedyna Słowaczka w samolocie wiozącym Austriaków z Wiednia do Abu Zabi została zakuta w kajdanki i wyprowadzona z maszyny, bo naglona potrzebą skorzystała z ubikacji dla klasy biznes.

Gdy przelatywaliśmy nad Turcją zrobiło mi się niedobrze. Wiedziałam, że nie zdąże dojść do toalety w ogonie samolotu, więc podeszłam do tej bliżej. Drogę zagrodzili mi najpierw pasażerowie z klasy biznes, potem dołączyły się stewardessy. Kłócili się ze mną, w końcu zakuli w kajdanki - Słowaczka opisuje sceny z samolotu portalowi BGN News.

Pilot poprosił turecką kontrolę lotniczą o możliwość lądowania w miejscowości Erzurum. Tam przekazano pasażerkę policji. Turcy słysząc co się stało, uwolnili kobietęi otoczyli opieką. Gdy nie udało się nakłonić pilota, by przyjął ją z powrotem na pokład, zaoferowali Słowaczce pomoc.

Administrator lotniska, Abubekir Özcan, próbował mnie uspokoić. Wydał mi nowy mi bilet, załatwił darmowy nocleg w hotelu i kupił bilet do Stambułu. Stamtąd mogłam już polecieć do moich córek w Abu Zabi - opowiada Kmetova.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić