Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Pilot zawrócił samolot, by pasażerowie mogli pożegnać wnuka

48
Podziel się

Samolot właśnie miał startować z lotniska w Manchesterze w długi lot do Abu Dhabi, kiedy dwójka starszych pasażerów dostała wiadomość, że ich wnuk trafił do szpitala i jest w krytycznym stanie. Powiadomiony o sytuacji pilot w ostatniej chwili przed startem zawrócił maszynę i wysadził pasażerów.

Pilot zawrócił samolot, by pasażerowie mogli pożegnać wnuka
(Shutterstock.com, Cray of CatPRO)
bETYFqER

Pilot wykazał się niezwykłym zrozumieniem. Podjechał pod bramki na lotnisku, by pasażerowie jak najszybciej mogli wysiąść z samolotu. Obsługa lotniska szybko odnalazła ich bagaż, a nawet podstawiła samochód pary pod wyjście.

Pasażerom udało się na czas dostać do szpitala. Spędzili trochę czasu przy łóżku wnuka, który zmarł następnego dnia. Gdyby samolot wystartował, wtedy raczej na pewno by się im nie udało wrócić do Anglii na czas - informuje mirror.co.uk.

Poruszającą historię na Facebooku udostępniła pracownica biura podróży. To u niej starsza para wykupiła wycieczkę do Australii z międzylądowaniem w Abu Dhabi. Kobieta podziękowała liniom Etihad Airways za tak ludzkie podejście do sprawy zaznaczając, że zrobili więcej, niż mogłaby się spodziewać. Tym bardziej, że nawet niewykorzystane bilety para będzie mogła zrealizować w dowolnie wybranym terminie.

bETYFqET
bETYFqFu
KOMENTARZE
(48)
jurek2506
6 lat temu
PO TAKICH HISTORIACH CZŁOWIEK ZACZYNA WIERZYĆ W DRUGIEGO CZŁOWIEKA I ŚWIAT ZACZYNA BYĆ KOLOROWY,MOJE SKROMNE ŻYCZENIA DLA TYCH LINI_SAMYCH SUKCESÓW I TYLE LĄDOWAŃ ILE STARTÓW.
Typowy pasaże...
6 lat temu
ACCURA nie dostaną kar, to nie RYANAIR, w którym bankowo nikt by sie tym nie przejął, lub też pilot nie dostał by zgody na opóźnienie samolotu z centrali w DUBLINIE. Tym sie charakteryzują światowej klasy linie jak Etihad że dla nich pasażer to przedewszystkim CZLOWIEK.
Marek
6 lat temu
Sunnita innemu sunnicie zawsze pomoże .... A Polak Polakowi od wieków kłody podstawia i w innych krajach na rodaków nadaje.
bETYFqFv
marcinstudent
6 lat temu
niezła reklama w tym bogatym kraju Dubaju giną tysiące indyjskich imigrantów pracujących na budowie a ludzie podniecają się zatrzymaniem samolotu gdy jeszcze nie wzniósł się w powietrze
heniek
6 lat temu
jakby wystartował i zawrócił to Panowie piloci nie wypłaciliby się do końca no i wiadomo zwolnienia z pracy
Podróżnik
6 lat temu
Czy ci pasażerowie którzy przez taka akcje (wypadnięcie z kolejki plus rozładunek to minimum 30 min) stracili przesiadkę i spędzili noc na jakim innym lotnisku tez byli wzruszeni i zauroczeni postawą pilota?
bosman
6 lat temu
to prawie jak w Polsce
dusia
6 lat temu
Tak funkcjonuje cywilizowany świat.Bez zbędnego bredzenia o honorze, bogu i ojczyznie.Pod sztandarami, na stadionach z petardami albo na ulicach z maczetami.Po prostu lydzkie odruchy empatycznych ludzi. Miałam tez traumatyczne zdarzenie w Niemczech, mimo,że nie chodziło o smierć.I też spotkałam się z jakże ludzkim podejściem do moich problemów, nawet bezinteresowna pomocą finansową. Czyz jest to mozliwe w Polsce? Sama widziałam jak kobieta zemdlała na chodniku, a druga przeskoczyła przez nią i pobiegła dalej. Był to dla mnie szok.
gall anonim
6 lat temu
Wielki szacunek ,za podejscie do tragedii po ludzku. Szacunek dla Pilotów.
mentos
6 lat temu
Jestem pewien, że ci którzy podejmowali tę decyzję o opóżnieniu lotu nie byli z PO
agasgsagas
6 lat temu
Zawrócił z pasa startowego ...............
romeks
6 lat temu
b\Brawo. W gdańsku 5 minut spóźnienia i masz po locie!!!!
buuuu
6 lat temu
E T I H A D robi sobie reklame, a Wy uwiezyliscie w ta historyjke?
bETYFqFn
56H
6 lat temu
I CO MOŻNA ??????????????????????
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić