PiS chce odzyskać kolejkę na Kasprowy Wierch. Pomoże prezydent?

8

Partia Jarosława Kaczyńskiego będzie starała się unieważnić umowę sprzedaży Polskich Kolei Linowych i odzyskać działki na Kasprowym Wierchu.

PiS chce odzyskać kolejkę na Kasprowy Wierch. Pomoże prezydent?
(East News)

Prezydent Duda spotka się z samorządowcami w Zakopanem. Wśród nich będzie także starosta tatrzański, Piotr Bąk z Prawa i Sprawiedliwości. Prezydent będzie z nimi omawiał możliwości odzyskania kolejki linowej, prowadzącej na szczyt Kasprowego Wierchu. Pomóc ma w tym także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Na pozbyciu się zagranicznego kapitału ze stoków Kasprowego, zależy całej partii. Odzyskanie kolejki było sprawą często podnoszoną przez Jarosława Kaczyńskiego i Beatę Szydło podczas kampanii wyborczej - informuje natemat.pl.

Kolejny element polskiego majątku narodowego przechodzi w obce ręce. Proces ten powinien zostać zatrzymany, a jeżeli nie, to państwo polskie powinno tę swoją własność mającą charakter symboliczny po prostu odkupić, jeżeli zajdzie taka potrzeba – mówił jakiś czas temu o tej sprawie Andrzej Duda.

Polskie Koleje Liniowe zostały sprzedane w 2013 r. 215 milionów złotych wpłacono do skarbu państwa przez fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners. Zajmuje się on inwestowaniem kapitałów m.in. Europejskiego banku Odbudowy i Rozwoju, a także Europejskieo Banku Inwestycyjnego.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić