Planowali atak terrorystyczny w Polsce

82

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali czterech mężczyzn, którzy planowali przeprowadzenie zamachu w Polsce. Dwóch z nich usłyszało już zarzuty o charakterze terrorystycznym - informuje RMF FM.

Planowali atak terrorystyczny w Polsce
(PAP, Darek Delmanowicz)

*Podczas zatrzymania zabezpieczono broń i materiały wybuchowe. * Według relacji reportera RMF FM głównymi podejrzanymi są 57-letni Wojciech K. spod Olsztyna i 45-letni Krzysztof G. U pierwszego z nich znaleziono ponad 5 kilogramów materiałów wybuchowych i substancje służące do ich przygotowania. Drugi z zatrzymanych miał w domu prawdziwy arsenał - broń długą i krótką, celowniki optyczne oraz kilka tysięcy sztuk ostrej amunicji. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty o charakterze terrorystycznym.

Mężczyźni usłyszeli główny zarzut próby wywołania poważnych zakłóceń w ustroju Rzeczpospolitej Polskiej - powiedział w rozmowie z RMF FM Zbigniew Czerwiński z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Funkcjonariusze ABW zatrzymali także dwóch innych mężczyzn. Postawiono im zarzuty posiadania broni. Wszyscy zatrzymani znali się wcześniej, ale - zdaniem prokuratury - nie można mówić o grupie przestępczej. Śledczy nie ujawniają szczegółów dotyczących planu zamachu. Wiadomo jedynie, że takowy był planowany. Mężczyźni mieli kryjówki w kilkunastu miejscach w Polsce.

Autor: Arkadiusz Puz

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić