Planujesz ślub? To może go zrujnować

Ślub to bardzo ważny moment. Łączy dwoje ludzi i na zawsze zostaje w pamięci. Od kiedy pozwala na to technologia, właściwie nieodłącznym elementem ceremonii są fotografowie.

Obrączki
Obrączki (flickr.com, Allan Ajifo)

*Ich rola jest oczywista. *Mają zrobić jak najlepsze zdjęcia, nie rzucając się specjalnie w oczy. Niestety wraz z rosnącą popularnością telefonów i tabletów wyposażonych w aparaty fotografom rośnie konkurencja. Nie ta o klienta, ale o… ujęcia.

Na facebooku pojawił się apel, w którym jeden z fotografów wylewa swój żal. Czarę goryczy przelało to zdjęcie:

Widać na nim pana młodego przysłoniętego przez amatorskich fotografów. Aby zobaczyć swoją wybrankę, musi się aż wychylić. Profesjonalny fotograf twierdzi, że takie zachowanie gości jest niedopuszczalne. Według niego powinni znać swoje miejsce w szeregu i po pierwsze nie zasłaniać widoku panu młodemu, a po drugie nie utrudniać pracy wynajętemu fotografowi.

Ma ku temu rozsądne argumenty. Twierdzi, że zdjęcia z telefonów i tabletów nigdy nie będą tak dobre jak jego. Zrobienie dobrej fotki w niedoświetlonym miejscu z ruszającym się obiektem to wyzwanie nawet dla profesjonalnego fotografa. Zauważa, że państwo młodzi chcą widzieć twarze swoich znajomych i rodziny, a nie telefony czy tablety, które je zakrywają. Zachęca też do patrzenia bezpośrednio na świat, a nie za pośrednictwem ekranu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić