o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Albert Kamiński
|

PlayStation i Xbox przy czymś do picia. Wraca Moda na padbary

0
Podziel się

Na rynku pojawia się coraz więcej barów i pubów, w których można zagrać na ulubionej konsoli. W największych miastach otwierają się kolejne. Miłośnicy PS4, Xboksa czy Nintendo nie muszą już spędzać wieczorów w mieszkaniach.

PlayStation i Xbox przy czymś do picia. Wraca Moda na padbary
(flickr.com, https://www.flickr.com/photos/toms)
bEruGvqt

Popularność konsol w Polsce wzrasta z roku na rok. Nie jest prawdą, że smartfony wypierają tego typu rozrywkę z rynku. Od stycznia do września 2015 wartość rynku konsol i gier pudełkowych osiągnęła 650 mln zł i wrosła o 8,5% w stosunku do roku poprzedniego - pisze Bankier.pl.

Jeżeli nie chcemy sami kupować konsoli, z pomocą przychodzi rynek. Ten zauważył trend. W ostatnim czasie mnożą się jak grzyby po deszczu bary, w których możemy wraz z przyjaciółmi pograć w ulubione gry. Takie miejsca zwane padbarami.

Na polskim rynku są już obecne nawet dwie sieci takich lokali. To "Cybermachina" oraz "PadBar". Znajdziemy tam konsole takie jak Xbox One czy Nintendo. Koniecznością są oczywiście zestawy z czujnikami ruchu. Specjalistycznych padbarów jest w Polsce już ponad 20, na razie w największych miastach.

bEruGvqv

Korzystanie z konsol jest darmowe. Niepisanym zwyczajem jest konieczność kupna przynajmniej piwa przy barze, aby móc zagrać. Niektóre z lokali cieszą się taką popularnością, że trzeba zarezerwować sobie wcześniej miejsce. Tak jest np. w warszawskim Level Up.

W konsole zaopatruje się coraz więcej lokali. Nie tylko w padbarach je znajdziemy, ale także w klubach czy pubach, które coraz częściej decydują się na poszerzenie oferty dla swoich klientów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEruGvqW
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić