Podano przyczynę śmierci Muhammada Alego

Legenda boksu zmarła po pięciu dniach pobytu w szpitalu w Arizonie na skutek wstrząsu septycznego. Bokser miał problemy z oddychaniem.

Obraz
Źródło zdjęć: © newspix.pl

Śmierć była naturalna. Wstrząs septyczny to dosyć rzadkie, ale bardzo groźne powikłanie podczas przebiegu sepsy. Prowadzi do niedotlenienia najważniejszych narządów, a w konsekwencji do śmierci pacjenta.

Muhammad Ali od ponad 30 lat zmagał się z chorobą Parkinsona. W piątek jego stan pogorszył się. W ciągu następnych 24 godzin informacja o śmierci 74-letniego boksera obiegła świat. Pogrzeb Alego odbędzie się w Luisville w stanie Kentucky, w mieście, gdzie bokser dorastał i zaczynał karierę. Rodzina zapowiedziała, że uroczystość odbędzie się ze wszystkimi honorami. Przemówienia mają wygłosić m.in. były prezydent USA Bill Clinton.

Ali stoczył 61 walk, z czego wygrał 56, w tym 37 przez nokaut. Był złotym medalistą igrzysk olimpijskich w Rzymie z 1960 roku. W finale po zaciętej walce pokonał Polaka, Zbigniewa Pietrzykowskiego. Trzykrotnie zdobył tytuł zawodowego mistrza świata wszechwag. Obronił go aż 19 razy.

Autor: Arkadiusz Puz

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Wybrane dla Ciebie