Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aneta Michałowska
|

Podarują Hanksowi "malucha". Niezwykła akcja bielszczan

3
Podziel się:

Mieszkańcy Bielska-Białej kupią Tomowi Hanksowi kultowego Fiata 126p. Inicjatorka akcji Monika Jaskólska zapewnia, że odpowiedni samochód znalazł się w Suwałkach, a jego koszt to 8,5 tys. złotych.

Podarują Hanksowi "malucha". Niezwykła akcja bielszczan
(Facebook.com, Bielsko-Biała dla Toma Hanksa)

*Zabytkowy "maluch" pochodzi z 1974 roku. *Czeka go generalny remont i transport do Los Angeles. To udało się załatwić za darmo. Zdaniem Jaskólskiej cena fiata i tak jest okazyjna. Egzemplarze z tamtych lat kosztują od 20 do 30 tys. złotych.

*Akcja ma szczytny cel. *Dzięki niej organizatorka chce zebrać pieniądze na szpital pediatryczny. Środki zaoszczędzone na naprawie i przewozie auta trafią właśnie do lecznicy. Oprócz tego, Jaskólskiej zależy na rozsławieniu swojego miasta w świecie. Fiat będzie oklejony zdjęciami przedstawiającymi historię Bielska-Białej.

Fani "Forresta Gumpa" są zachwyceni pomysłem. Wśród nich jest też właściciel linii lotniczych, który nie tylko dostarczy samochód do Stanów, ale także sprezentuje Hanksowi bilet do Polski. Gwiazdor jeszcze nic nie wie o niespodziance.

W październiku ubiegłego roku sieć obiegło zdjęcie aktora pozującego z "maluchem". Parę dni później Hanks wrzucił na swojego Twittera podobną fotografię. Wygląda na to, że pasjonat motoryzacji na dobre zachwycił się najpopularniejszym polskim autem.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
pol
6 lat temu
gdyby na zdjęciu był zwykły szary człowiek,to miał bym wrażenie,że zdjęcie jest z cyklu "zabawne pośmiejemy się" a nie jestem zafascynowany tym cudem techniki motoryzacyjnej.
antyZENADA
6 lat temu
jak się go oklei zdjęciami to bedzie wyglądał tragicznie
40tyś miejsc ...
6 lat temu
[Czyj jest Dolny Śląsk ?- Prawo do eksploatacji złóż kamieni szlachetnych na Dolnym Śląsku you tube] obejrzyjcie ten filmik zanim usuną. Może JAROSŁAW KACZYŃSKI zrobi z tym porządek. Od 1989 r za niemieckie pieniądze wprowadzono zakaz przemysłowego wydobywania kamieni szlachetnych w Polsce . Chodziło oto by Polska nie robiła konkurencji Antwerpii .Jeśli PIS zniesie ten zakaz to na ŚLĄSKU POLSKIM przybędzie ok 40 tysięcy miejsc pracy dla górników, szlifierzy, handlowców itp , Wrosną znacznie wpływy z podatków do budżetu. Oczywiście zapewne szykowano się za poprzednich rządów by sprzedać wyłączność na wydobycie zagranicznym koncernom .. A Polacy jak zwykle WON!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić