Kamil Zajęcki| 
aktualizacja 

Poddali "nieletnich" imigrantów testom na dorosłość. Szokujący wynik

61

Aż trzech na czterech imigrantów przebywających w Danii to osoby dorosłe, a nie niepełnoletnie, jak wynikałoby z ich dokumentów. Do takich wniosków doszli pracownicy Instytutu Medycyny Sądowej w Kopenhadze.

Poddali "nieletnich" imigrantów testom na dorosłość. Szokujący wynik
(Getty Images, Johannes Simon)

Specjaliści sprawdzili zdjęcia rentgenowskie palców i zębów. W większości przypadków wyniki badań nie pokryły się z datami w dokumentach. Negatywny wynik testu może oznaczać dla wielu uchodźców utratę części przywilejów socjalnych lub możliwości sprowadzenia do Danii najbliższej rodziny. Do tej pory zbadano 800 osób. Do końca grudnia testy przejdzie kolejnych 200.

Duńska Służba Imigracyjna dokłada wszelkich starań, by wykryć osoby, które nas oszukują. Pracujemy nad tym, by ustalać to jeszcze szybciej - powiedział minister ds. integracji Inger Stolberg w rozmowie z duńskim dziennikiem "Jyllands-Posten".

Prezes Duńskiej Rady ds. Uchodźców ostrzega przed nazywaniem tych osób oszustami. Zdaniem Evy Singer wielu młodych przybyszów może naprawdę nie znać dokładnej daty swojego urodzenia, bo w ich ojczyznach nie prowadzi się szczegółowej ewidencji. Podkreśla, że to problem, z którego wielu Europejczyków nie zdaje sobie sprawy.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić