Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|

Pogrzeb Wajdy. Wiemy, gdzie będą utrudnienia w ruchu

0
Podziel się:

W Krakowie zostanie dzisiaj pochowany Andrzej Wajda. Reżysera pożegnają rodzina i znajomi, aktorzy, a także przedstawiciele władz. Msza żałobna odbędzie się o godzinie 14:30 w Bazylice Świętej Trójcy Ojców Dominikanów. O godzinie 16:30 urna zostanie złożona na cmentarzu na Salwatorze.

Pogrzeb Wajdy. Wiemy, gdzie będą utrudnienia w ruchu
(PAP, Jacek Turczyk)

Pogrzeb będzie miał charakter otwarty. Władze miasta przewidują liczne przybycie osób chcących pożegnać słynnego reżysera. W związku z tym, magistrat ostrzega przed licznymi korkami, które mogą pojawić się w okolicach kościoła Świętej Trójcy Ojców Dominikanów oraz Cmentarza Salwatorskiego.

Gdzie dokładnie mogą wystąpić korki? Zamknięta zostanie ulica Dominikańska. Będzie to spowodowane uroczystościami pogrzebowymi. Dodatkowo nie będzie można tymczasowo parkować w tym rejonie. Ograniczenia wystąpią też przy ul. Franciszkańskiej, Malczewskiego i św. Bronisławy.

Ograniczenia w ruchu komunikacji miejskiej. Krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i transportu informuje, że od godziny 14:00 może zaistnieć konieczność wyłączenia ruchu tramwajowego na ulicach Franciszkańskiej i Dominikańskiej. Linie tramwajowe będą kierowane na trasy objazdowe.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić