Pojechać do pracy za buziaka? Takie rzeczy tylko w Warszawie!

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie poinformował o stworzeniu nowych stref postojowych dla przesiadających się podróżnych. Chodzi o takie miejsca, na których ludzie podwożący innych do najbliższego przystanku komunikacji miejskiej, mieli gdzie się zatrzymać.

Pojechać do pracy za buziaka? Takie rzeczy tylko w Warszawie!
(flickr.com)

Kiss and Ride - taką nazwę będą miały nowe strefy postojowe w Warszawie. Zlokalizowane będą w miejscach, w których podróżni najczęściej się przesiadają z samochodów do komunikacji miejskiej. W nowych punktach będzie można zatrzymać samochód całkowicie legalnie na 2 minuty. Przypominamy, że zatoczki autobusowe, na których ten proceder odbywa się na codzień, nie są do tego przeznaczone.

Podwozisz współmałżonka do metra, a dzieci do autobusu? A może to ty jesteś osobą podwożoną? Już wkrótce znikną problemy z szukaniem miejsca na chwilowe zatrzymanie. ZTM zaproponował, by strefy K+R powstały przy węźle komunikacyjnym Młociny, Dworcach Wileński i Gdański, oraz przy stacjach metra Wilanowska, Kabaty i Słodowiec - można przeczytać na stronie ZTM.

Spółka planuje wydzielenie 7 specjalnie oznaczonych stref. Wszystkie powstaną w 2016 roku. Nowe obiekty to pomysł pracowników ZTM, którzy odbyli szkolenia w ramach unijnego projektu „Fabryka innowacji w komunikacji miejskiej w Warszawie”.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić