aktualizacja 

Polacy nie płacą czynszu. Rekordowy dług to prawie milion zł

26

139 mln zł – tyle zalegamy za czynsze według raportu przygotowanego przez BIG InfoMonitor. Rekordzistą jest mieszkanka Białegostoku, która nie zapłaciła już w sumie 928 tys. zł.

Polacy nie płacą czynszu. Rekordowy dług to prawie milion zł
(Pixabay.com, CC0 Public Domain)

W ciągu ostatniego półrocza zadłużenie wzrosło o 20 procent. Polacy zalegają z płatnościami nie tylko wobec wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, ale i osób prywatnych, od których wynajmują mieszkania.

Największy problem ze ściąganiem płatności odnotowano w woj. mazowieckim. W lutym dług z tytułu niezapłaconych czynszów przekroczył tam 39,6 mln zł. Tuż za Mazowszem plasuje się woj. warmińsko-mazurskie z 25,4 mln zł długu. Trzecie miejsce należy do woj. dolnośląskiego, w którym zaległe czynsze wynoszą 22,7 mln zł. Najmniejsze czynszowe zaległości są na Podkarpaciu oraz w woj. świętokrzyskim i opolskim.

Lokatorzy zalegający z opłatami za czynsz mogą w przyszłości mieć problemy z otrzymaniem kredytu. Czasem nawet kilkaset złotych zaległości sprawi, że nie dostaną pożyczki np. na samochód lub telewizor, nie mówiąc już o kredycie hipotecznym oraz telefonie komórkowym na abonament – ostrzega Mariusz Hildebrand, wiceprezes BIG InfoMonitor.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić