Beata Kruk| 

"Polacy nie sprawiają problemów. Tylko Turcy i Arabowie"

33

Były minister finansów Socjaldemokratycznej Partii Niemiec Thilo Sarrazin wypowiedział się negatywnie na temat przybyszów z krajów muzułmańskich. Wspomniał również o Polakach mieszkających w Niemczech.

"Polacy nie sprawiają problemów. Tylko Turcy i Arabowie"
(flickr.com, Metropolico.org)

Sarrazin był gościem popularnego talk show "Gorące krzesło" w telewizji RTL. Zabierając głos w sprawie imigrantów, zwrócił uwagę na problemy dotyczące integracji muzułmanów z niemieckim społeczeństwem oraz sposób, w jaki w tym środowisku traktowane są kobiety - informuje Polsat News.

Nie ma kłopotów z Wietnamczykami, nie ma większych problemów z Rosjanami, Polacy nie sprawiają żadnych problemów. Tylko Turcy i Arabowie. Czy słyszeli państwo, żeby w stosunku do Polaków ktoś mówił o potrzebie specjalnej polityki integracyjnej albo masowym zjawisku przemocy wobec kobiet? Te kwestie dotyczą muzułmanów i powstają głównie w tym środowisku - podkreślił Sarrazin.

Polityk zwrócił również uwagę na statystykę gwałtów w Niemczech. Według przytoczonych przez niego danych średnio co 10 minut jakaś kobieta pada ofiarą przemocy seksualnej. Sarrazin uważa, że problem był do przewidzenia, biorąc pod uwagę, że w ostatnim roku do kraju przybyło ponad milion osób, wśród których większość stanowili samotni dorośli mężczyźni.

Thilo Sarrazin jest w Niemczech kontrowersyjną postacią. Jako pierwszy polityk wysokiej rangi zwrócił uwagę na problemy dotyczące integracji muzułmanów z Niemcami, a wiele jego wypowiedzi oceniono jako ksenofobiczne. W związku z tym w 2010 r. usunięto go z zarządu Banku Centralnego Republiki Federalnej Niemiec.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić