aktualizacja 

Polacy niezadowoleni z rządu. Młodzi domagają się zmian

430

Z sondażu przeprowadzonego przez instytut IBRiS wynika, że Polacy w niemal każdej grupie wiekowej są zdecydowanie krytyczni wobec premier Beaty Szydło. W ślad za fatalną oceną szefowej rządu idzie oczekiwanie zmian personalnych na szczycie władzy. Najgorsze noty w dwóch wymienionych przypadkach wystawili młodzi wyborcy, rozczarowani bieżącym stylem uprawiania polityki.

Polacy niezadowoleni z rządu. Młodzi domagają się zmian
(newspix.pl, KAROL SEREWIS)

Premier Szydło nie ma dobrej opinii wśród większości wyborców. Aż 58 proc. ankietowanych ocenia ją źle. Dobrze - jedynie 37 proc. Opinie na jej temat różnią się jednak w zależności od wieku przepytanych. I tak oto aż 78 proc. ankietowanych do 24. roku życia ocenia politykę Beaty Szydło źle, zaś najlepsze noty premier uzyskała wśród osób w wieku 45-54 lata. Tu dobrze o działaniach jej i jej rządu wypowiedziało się aż 57 proc. ankietowanych.

Wyniki sondażu są miażdżące w stosunku do całego rządu. Wynika z nich bowiem, że zdecydowana większość ankietowanych domaga się zmian kadrowych wśród ministrów. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się aż 62 proc. Polaków. Do tego zaliczyć można zwolenników wymiany: pani premier wraz z ministrami (39 proc.), samych ministrów (16 proc.) oraz samej Beaty Szydło (7 proc.). Wyborcy najchętniej na stanowisku premiera widzieliby aktualnego wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Są jednak w Polsce ośrodki, w których PiS nadal cieszy się dużą popularnością. Najwięcej zwolenników rządu Beaty Szydło odnotowano w małych miastach (46 proc.) oraz na wsiach (35 proc.).

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić