Jan Muller| 
aktualizacja 

Polacy w ścisłej czołówce wstydliwego rankingu. To dlatego tyjemy!

31

Polacy tyją, pochłaniając przy tym o jedną trzecią kalorii więcej z alkoholu niż ze słodkich napojów. Tylko Koreańczycy są gorsi w tym rankingu.

Polacy w ścisłej czołówce wstydliwego rankingu. To dlatego tyjemy!
(Shutterstock.com)

"Guardian" utyskuje, że Anglicy to zapite alkoholem grubasy. I pokazuje na dowód dane Euromonitora. A co możemy powiedzieć my, Polacy, jeżeli według tego samego badania jest u nas o wiele, wiele gorzej? W tyle zostawiamy Niemców, Czechów czy Finlandię.

Z 24 państw śledzonych przez Euromonitor International, tylko w jednym kraju dzienna dawka kalorii połykana razem z napojami alkoholowymi przez mieszkańców jest niższa od dawki kalorii przyjmowanych z napojami słodzonymi. Każdego dnia w Wielkiej Brytanii dorośli konsumują wraz z alkoholem 106 kalorii, i 98 kalorii z napojami słodzonymi. W Polsce to odpowiednio 160 i 103 kalorie - czytamy.

Rekord w kategorii alkoholu przypada na Koreę Południową. Tam z piwem, winem, czy wódką połyka się codziennie 168 kalorii, ale ze słodzonymi napojami już tylko 44. O ile Polska jest na drugim miejscu, za nami są kolejno Niemcy, Czechy, Finlandia, Japonia, Rosja, Francja i Wielka Brytania. Wyjątkiem od reguły jest Tajwan - tylko tam pochłaniają więcej kalorii ukrytych w słodkich napojach niż w alkoholu (dwa razy więcej).

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić