Polacy z siekierami aresztowani w Szwecji. Chcieli pobić uchodźców?
Szwedzka policja aresztowała 10 Polaków, którzy mieli przy sobie siekiery i kije. Według służb, zamierzali onii bić uchodźców, ponieważ słyszeli plotkę o napaści na swoją rodaczkę – informuje PAP.
Źródło zdjęć: © Forum | Aftonbladet/IBL via ZUMA Wire
Policja zatrzymała grupę Polaków w wieku 17-40 lat w poniedziałek 8 lutego. Podczas przeszukiwania w samochodach podejrzanych zostały znalezione kije, noże i siekiery. Dziś podjęto decyzję o aresztowaniu tych mężczyzn.
*Gniew Polaków miała wzbudzić plotka o napadniętej rodaczce. *Rozniosła się pogłoska o tym, jak kobieta została zaatakowana przez imigrantów w pociągu jadącym z Nynaeshamn do Sztokholmu. Przestępstwo nie zostało jednak zgłoszone na policji, nie ma również dowodów na to, że historia wydarzyła się naprawdę.