Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Polak skazany za antysemicki atak w Londynie

60
Podziel się

Marcin Z. stracił prawo jazdy na 18 miesięcy, musi też zapłacić karę i odszkodowanie.

Za wjazd do centrum Londynu trzeba zapłacić 11,5 funta
Za wjazd do centrum Londynu trzeba zapłacić 11,5 funta (PAP, Rolf Vennenbernd)
bEUiRFEB

Angielski sąd skazał mężczyznę na grzywnę w wysokości 250 funtów. Kolejne 50 funtów Marcin Z. musi zapłacić tytułem odszkodowania osobie, którą znieważył. Na nim spoczywa również pokrycie kosztów sądowych. Stracił też prawo jazdy na 18 miesięcy i musi odpracować 100 godzin prac społecznych.

Śledczy postawili mężczyźnie w sumie pięć zarzutów. Trzy dotyczyły wykroczeń drogowych, a dwa napaści na tle rasowym. Polak w styczniu obrzucił wyzwiskami kierowcę w północnym Londynie. Krzyczał "ty pier... Żydzie".

Wcześniej Marcin Z. rozbił swój samochód. Był pijany. Wypadek miał w żydowskiej dzielnicy Londynu, na Craven Park Road. Zatrzymali go wolontariusze z patrolu obywatelskiego Stamford Hill Shomrim i czekali na przybycie policji, w której ręce przekazali mężczyznę.

bEUiRFED
Zobacz także: Zobacz także: Rosnący antysemityzm w Polsce

Skazany może odzyskać prawo jazdy cztery miesiące wcześniej. Sąd zaoferował mu taką możliwość pod warunkiem, że Marcin Z. odbędzie odpowiedni kurs zatwierdzony przez brytyjski rząd. Wyrok zapadł w połowie lutego, jednak dopiero teraz poinformował o nim serwis "Campaign Against Antisemitism".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUiRFEJ
bEUiRFFe
KOMENTARZE
(60)
hłe
rok temu
to filistyn
stefan
4 lata temu
dobrze że dozywocia nie dostał , dobry bojownik islamski za to samo , został by pewnie tylko pouczony !
Endi
4 lata temu
Dzielnica żydowska + patrol obywatelski. To się trzyma kupy
bEUiRFFf
hahahah
4 lata temu
na szczęscie angole wychodzą z Unii
Ole
4 lata temu
Nasz tygrysek, nasz bohaterek po kielichu okowity za kółkiem. Jakież to typowo polskie.... Michę mu sklepać powinni przy zatrzymaniu...
ciekawe
4 lata temu
Ciekawe, po co żydzi, mają patrole obywatelskie? Podobno antysemityzm jest jedynie w Polsce. A nie ma informacji, żeby muzułmanie kogokolwiek obrażali i atakowali :) Czyżby żydzi bronili się przed żydami?
złap mnie jeś...
4 lata temu
ty pieprzony żydzie !!!!
Zawsze_Lewica
4 lata temu
Patrol obywatelski to coś takiego jak juderat?
Premo
4 lata temu
A ty kim jesteś ?
Tdziu
4 lata temu
To prawda, że nie można wypowiadać słowa żyd, bo mogło by się coś wydać. Czego tak bardzo boi się ten naród, mówią, że w wermachcie było ich 167 tysięcy, w SS 6 tysięcy , że NKWD SB UB to tylko oni. Czy to prawda, że ciążą na nich tak wielkie zbrodnie?
no nie róbcie...
4 lata temu
Juz robią z Polaka antysemitę po powiedział to co powiedział..a co miał powiedzieć to Żyda ty Arabie????
:)
4 lata temu
Picie i jazda samochodem nie idzie w parze. Będzie miał czas na przemyślenia swojej głupoty . Skoro dokonał wykroczenia mógł stulić jadaczke.
z ciekawosci?
4 lata temu
Switnie...a skazuja swoich za rasistowskie odzywki do Polakow??
bEUiRFEX
Żydzi sie nie...
4 lata temu
Okazyje sie ze w Anglii maja swoje Państewko i swoją Policję. Polak wiechał do nich bez wizy. Teraz w Polsce też chca się ogrodzićna Podlasiu za nasze pieniądze 200Milionów i stworzyć POLIM. Polak juz tam nie bedzie mógł POjechac. jeszcze tylko świnie muszą zlikwidować, bo to zwierze nieczyste, węc ciągle widzą dzikie żwinie z Afrykańska Grypa. Że niby przychodzą z Białorusi, choc na Białorusi takich nie ma! Ma POwstać Państwo w Państwie. Szczżuja warszawska dla nich czyściła Śródmiescie Warszawy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić