Policja rozbiła "gang orzechów laskowych"

215

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego odzyskali 22 tony orzechów. Grupa przestępcza zajmowała się wyłudzaniem hurtowych ilości towaru, podszywając się pod znaną sieć marketów. Wartość odzyskanego towaru wynosi prawie 2 miliony złotych.

Policja rozbiła "gang orzechów laskowych"
(Pixabay.com)

*Policjanci z krakowskiego CBŚP wpadli na trop przestępców kilka tygodni temu. * W skład grupy wchodziło pięciu mieszkańców województwa opolskiego i dolnośląskiego w wieku od 30 do 40 lat. Mężczyźni zamawiali orzechy u tureckiego producenta, a później sprzedawali sklepom na terenie Unii Europejskiej. Wpadli na gorącym uczynku, podczas przygotowywania kolejnej partii do sprzedaży.

Mężczyźni na początku tego roku zamówili u tureckiego producenta 44 tony orzechów laskowych. Wartość zamówienia została wyceniona na co najmniej 3,5 mln zł. Policjantom udało się odzyskać tylko połowę towaru - 22 tony o wartości 1,75 mln zł. Zdaniem policjantów "gang orzechów laskowych" nie opłacił także cła za towary pochodzące spoza UE.

*Trzech zatrzymanych usłyszało już zarzuty oszustwa i paserstwa. *Prokurator zdecydował się na zastosowanie wobec nich dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Sprawcom grozi od 6 do 8 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić