Jan Muller| 

Policja rusza na stoki 7 województw. Szykują słone mandaty

36

Funkcjonariusze na nartach pojawią się na terenie woj. małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego.

Policja rusza na stoki 7 województw. Szykują słone mandaty
(policja małopolska)

Liczba szusujących policjantów zależeć będzie od obłożenia stoków. Zwykle będą to dwuosobowe patrole. Będą pilnować turystów w systemie rotacyjnym. Ich najważniejsze przesłanie - nie jeździć po alkoholu. Ale nie tylko.

Mundurowi na nartach mają dbać o bezpieczeństwo na trasach. Będą zwracać uwagę na zbyt brawurową jazdę oraz na nietrzeźwych narciarzy. Jazda na nartach pod wpływem alkoholu czy środków odurzających jest zabroniona - donosi radiozet.pl.

Alkomatami sprawdzać będą podejrzanie chybotliwych narciarzy i snowboardzistów. Przyłapani na jeździe po pijanemu mogą dostać grzywnę nawet do 5 tys. zł. Jeżeli pijany będzie stwarzał zagrożenie dla innych narciarzy, zostanie wyproszony ze stoku.

Policjanci będą też kontrolować, czy dzieci jeżdżą w kaskach. Taki ustawowy obowiązek mają młodociani do ukończenia 16-go roku życia, ale ratownicy górscy zalecają wszystkim miłośnikom sportów zimowych używanie kasków ochronnych - dodaje serwis.

Zobacz także: Zobacz także: Bezpieczeństwo na stoku

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić