o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Policjant zabił 13-latka. Przestraszył się atrapy broni

19
Podziel się

Służby porządkowe miasta Columbus w Ohio muszą tłumaczyć się z pomyłki funkcjonariusza.

Policjant zabił 13-latka. Przestraszył się atrapy broni
(twitter.com, XHNews/Shaun King)
bDTBjUuZ

Na specjalnej konferencji pokazywano zdjęcie fałszywej broni, którą ofiara miała przy sobie. Chłopiec nazywał się Tyre King. Według CBS News policjant został wezwany z powodu kradzieży o wartości 10 dolarów. Jeden ze świadków zdarzenia wyznał przez telefon, że młodzi ludzie zażądali od niego pieniędzy na ulicy. Na miejscu była trójka nastolatków. Oficer otworzył ogień do chłopca tuż po tym, gdy zobaczył pistolet wyciągnięty zza jego paska. Miał wyglądać "identycznie" jak broń używana przez policjantów. Do śmiertelnej interwencji odniósł się szef jednostki w Columbus Kim Jacobs.

Zdajemy sobie sprawę, że to tragedia, gdy dochodzi do takich sytuacji. To ostatnia rzecz, jaką każdy funkcjonariusz chciałby mieć na swoim dyżurze - powiedział dziennikarzom.

bDTBjUvb

Oficer, który pociągnął za spust, jest teraz na zwolnieniu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, strzelił kilka razy - czytamy w NY Daily News. Szef policji w Columbus upublicznił też dane funkcjonariusza, którym jest Bryan Mason. Mężczyzna ma za sobą 9 lat służby. To nie pierwszy taki przypadek w jego karierze. W grudniu 2012 roku Mason śmiertelnie postrzelił mężczyznę, który groził innej osobie bronią i odmówił wykonywania poleceń. Wewnętrzne dochodzenie wykazało, że policjant działał zgodnie z przepisami.

Mieszkańcy Ohio dobrze pamiętają podobne zdarzenie sprzed 2 lat. W miejscowości Cleveland czarnoskóry 12-latek, Tamir Rice, zginął zastrzelony przez białego policjanta. Jak się okazało, chodził po parku z wiatrówką na plastikowe kulki. Tamto zdarzenie wywołało sprzeciw Afroamerykanów wobec surowego traktowania czarnoskórych przez funkcjonariuszy.

bDTBjUvh

Nie mamy wystarczających dowodów, by wiedzieć cokolwiek o powiązaniu tej sprawy z jakąkolwiek inną strzelaniną, włączając przypadek Tamira Rice'a. Dlatego przeprowadzamy śledztwo - przekazał Jacobs w komunikacie.

Autor: Mateusz Kijek

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTBjUvi

bDTBjUvC
KOMENTARZE
(19)
qwerty
5 lata temu
Broń to broń. Skoro wyglądała na prawdziwą nad czym miał się zastanawiać policjant? Aż pierwszy dostanie kulkę? Skoro napastnik wyciągnął broń to policjant strzelił. Tu nie ma nic do rzeczy kolor skóry. To co się dzisiaj dzieje na świecie tylko potwierdza, że nawet dziecko może chodzić uzbrojone i strzelać do ludzi...
Marcyś
5 lata temu
sprawa wygląda tak że policja w USA dobrze wie czego się spodziewać po tak zwanych Afroamerykanach po prostu połowa gangsterów w USA to tacy małoletni zabójcy szkoda dziecka wiadomo ale powinien wiedzieć że do policjanta się nie celuję nawet z palców
qwert
5 lata temu
Czarnoskórzy stanowią 13% populacji USA, ale popełniają ponad 52% zabójstw. Znajomy który spędził lata w Stanach twierdzi, że jak na imprezie pojawiał się Czarny, to w ciągu 15 minut często wybuchała strzelanina. Ktoś się dziwi policjantowi?
bDTBjUvD
DOrka
5 lata temu
Skoro był na tyle głupi, by straszyć bronią (bez względu czy zabawka, czy nie!)... nie mam nic do policjanta. Chcę, by policja reagowała na bandziorów, nawet jeżeli bawią się "straszakami".
Gość 87
5 lata temu
Cmentarze pełne są policjantów , którzy w podobnych okolicznościach zawahali się.
Najnowsze komentarze (19)
huj
5 lata temu
dać mu medal !!! prawdopodobnie wyeliminował przyszłego gankstera !!!
siadaj, pała
5 lata temu
Powinno się jak najszybciej zabronić udawanego mierzenia z broni do drugiego człowieka, z zabawkowej imitacji. Nawet markowanie gotowej do użycia broni pod ubraniem, czy to przedmiotem czy palcem, powinno uprawniać policję do natychmiastowej obrony jak przed prawdziwym atakiem czy napadem z prawdziwą bronią. Tak masowa i podstępna jest przestępczość, że niestety nie ma wyjścia: prawo musi stać za atakowanymi ofiarami, a nie za bandytami, nawet 'żartownisiami'.
Obserwator
5 lata temu
Przykre ale zrobil slusznie.
Obiektywny
5 lata temu
Niestety z czarnymi i beżowymi są ciągłe, permanentne problemy. Około 90% kryminalistów to właśnie oni. Każda nacja powinna żyć na terenach z których się wywodzą, mielibyśmy wtedy 90% przestępstw mniej i święty spokój.
ada
5 lata temu
Amerykanie to swiry
hehe
5 lata temu
Wyciąga giwerę, okrada przechodnia i dziwi się, że policjant do niego strzela. Naprawdę?
pfff
5 lata temu
Prawda jest taka, że amerykańscy policjanci strzelają do ludzi, ...... ba, .... do dzieci, jak do kaczek! Nie powinni nazywać się policjantami, tylko dużo bardziej dosadnie, bo na to zasługują!
fałszywy powó...
5 lata temu
niewyżyty morderca pod przykrywką błahego powodu zabił dzieciaka;jak taki tchórzliwy i to nie pierwszy raz to po co został policmajstrem
bDTBjUvv
ere
5 lata temu
W hameryce, w której na każdym rogu można kupić broń, dzieci mają prze.....e. Nie mogą się nawet pobawić w wojnę na placyku zabaw, bo zaraz przybędzie stado psychopatów w policyjnych mundurach i odstrzelą ich jak kaczki. Naprawdę podoba się wam hamerykańska demokracja.
asd
5 lata temu
broń to nie zabawka, bronią się nie bawi, powinni wprowadzić zakaz produkcji broni, niech dzieciak wystruga sobie z drewna
Gość 87
5 lata temu
Cmentarze pełne są policjantów , którzy w podobnych okolicznościach zawahali się.
normalny
5 lata temu
dzisiaj 10 dolarów,,,jutro 10 tys.zlikwidował ścierwo w zarodku.
aka
5 lata temu
Biednyn oficer. Plaga czarnych malych przestepcow przechodzi ludzkie pojecie. Mieszkam tu, strach w szkole, bo gangi, strach na ulicy bo nie wiesz kto jest za twoimi plecami. oni czuja sie bezpiecznie i bezkarnie bo zawsze bandytyzm wytlumacza"rasizmem". Nie pracuja, siedza na socjalach i handluja narkotykami
qwert
5 lata temu
Czarnoskórzy stanowią 13% populacji USA, ale popełniają ponad 52% zabójstw. Znajomy który spędził lata w Stanach twierdzi, że jak na imprezie pojawiał się Czarny, to w ciągu 15 minut często wybuchała strzelanina. Ktoś się dziwi policjantowi?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić