Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Polska internautka skazana za demotywator

33
Podziel się:

Warszawski sąd okręgowy skazał kobietę za wyśmianie niepełnosprawnego w serwisie Demotywatory.pl. Uznał, że dodawanie - nawet na portalu satyrycznym - zdjęć z prześmiewczym podpisem, jest formą zniesławienia.

Polska internautka skazana za demotywator
(Pixabay.com, CC0 Public Domain)

Sprawa zaczęła się w 2011 r. Poszkodowany, wówczas prezes organizacji społecznej zrzeszającej niepełnosprawnych, zamieścił na prywatnym profilu na Facebooku zdjęcie z Pałacu Prezydenckiego, w którym znalazł się na zaproszenie głowy państwa. Oskarżona, też niepełnosprawna, umieściła to zdjęcie na portalu demotywatory.pl z podpisem „Lanserstwo. Nowa moda XXI wieku, świnie wciąż głodne, a koryto wąskie – podaje "Rzeczpospolita".

Poszkodowany bezskutecznie poprosił administrację portalu o usunięcie zdjęcia. W końcu udało się ustalić autorkę wpisu. Sąd pierwszej instancji nie dopatrzył się przestępstwa, ale apelacja zakończyła się sukcesem. Skazana ma zapłacić grzywnę, przeprosić na Facebooku oraz na portalu dla niepełnosprawnych.

*Sąd uznał, że specyficznych charakter Demotywatory.pl nie usprawiedliwia jej zachowania. *Swoje niezadowolenie ze zdjęcia, które zobaczyła, mogła wyrazić w komentarzu pod nim. Zabranie prywatnej fotografii i dodanie do niej obraźliwego podpisu uznał za formę zniesławienia. Przypomniał też, że nie można dowolnie wykorzystywać zdjęć z prywatnych profili użytkowników Facebooka.

KOMENTARZE
(33)
m3353
6 lat temu
natomiast pełnosprawnego Polaka można wszędzie wyśmiewać! Takie mamy prawo
delej lama
6 lat temu
Wyrok sądu to znęcanie się nad niepełnosprawną. Takie mamy sądy w RP.
Gdzie tu logi...
6 lat temu
ciekawe czy to by było dla was śmieszne jakbyście nie mieli nogi albo urwana rękę a ktoś się by z waszego zdjęcia wyśmiewał publicznie. Bronicie jej ale na wszystko nie można pozwalać są jakieś granice człowieczeństwa i dobrego smaku. Zastanówcie się czy tak samo byście myśleli gdyby to o was demotywator był. Obyście tego nie doświadczyli
luzio
6 lat temu
Wolność słowa !!!!!!!!!
paula
6 lat temu
bardzo jej tak dobrze.
Shad
6 lat temu
To jest właśnie wolność słowa.. Żałosne Państwo.. Należy jak najszybciej zniszczyć POPiS oraz NowoczesnąPO..
avQWSRFAQVD
6 lat temu
"Swoje niezadowolenie ze zdjęcia, które zobaczyła, mogła wyrazić w komentarzu pod nim. Zabranie prywatnej fotografii i dodanie do niej obraźliwego podpisu uznał za formę zniesławienia." - a jaka to jest do k.,.. nedzy różnica, czy k... tam ktoś myśli. Trochę konsekwencji w swoim rozumowaniu.
maxxxx
6 lat temu
jak można komuś ukraść zdjecie i zamiescić u siebie z jakims "kretyńskim" podpisem? kradzież zawsze będzie kradzieżą
rree
6 lat temu
ale miliony z zusu kraść można ... Jeb polska
Młot na czaro...
6 lat temu
Aby być obiektem hejtu, trzeba być jednak kimś...
tomek
6 lat temu
jakies jaja chyba ???? co się dziejeeeeeeeeeeeeeeee ???
przedsiębiorc...
6 lat temu
no tak, koryto wąskie więc nie mam pytań..... też bym się wkur...ił gdybym był pasożytem na utrzymaniu obywateli
Drobnydruczek
6 lat temu
Popieram autorkę demotywatora.
123nico
6 lat temu
W tej sprawie wyrok jest OK. Ale czy za chwilę nie zostanie to wykorzystane bo ktoś skrytykuje np. wygląd polityka lub niekompetencję urzędnika?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić