Polska rodzina bawiła się w Big Brothera. Czeka ją sprawa w sądzie

Małżeństwo z Poznania postanowiło zrobić domowe reality show z udziałem swoich dzieci. Teraz mogą mieć poważne problemy.

Rodzina chce zrobić własne reality show
Rodzina chce zrobić własne reality show (Wikimedia Commons CC0)

Barbara i Mieczysław zamontowali kamery w całym mieszkaniu. Postanowili pokazać w internecie codzienne życie, zarówno swoje, jak i dzieci. Jednak wystawienie na widok publiczny życie czwórki nieletnich Dzikowskich spotkało się z szybką reakcją ze strony Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka - donosi Radio Zet.

Rzecznik jest przerażony zaistniałą sytuacją. Podjął już kroki prowadzące do skierowania sprawy do sądu rodzinnego. Według niego Dzikowscy nadużywają nadużyli władzy rodzicielskiej do celów komercyjnych. Uważa, że dorośli mogą eksperymentować na sobie, ale powinni chronić nieletnich.

Michalak sądzi, że dzieci mogą sobie nie poradzić z konsekwencjami takiego "występu". W rozmowie z Radiem Zet stwierdził, że ewentualne szyderstwa oraz krytyka ze strony rówieśników, byłyby dla nich ogromnym ciosem. Dzikowscy mają czworo dzieci w wieku od 2 do 13 lat.

Małżeństwo nie widzi nic złego w sprzedawaniu swojej prywatności. Oboje twierdzą, że pieniądze miałyby zabezpieczyć przyszłość dzieci. Przeszkadzają im jednak żarty ze strony internautów. Na razie transmisja reality show została zawieszona.

Źródło:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić