Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Polska wysyła wojsko przeciw ISIS. Są już pogróżki pod naszym adresem

166
Podziel się:

W internecie pojawiły się pierwsze reakcje na informację o wsparciu przez Polskę walki z Państwem Islamskim.

Polska wysyła wojsko przeciw ISIS. Są już pogróżki pod naszym adresem
(Youtube.com)

Zwolennicy ISIS zapowiadają zemstę za udział polskich żołnierzy w tej misji. Jak informuje Radio Zet, w sieci pojawiły się już wpisy z pogróżkami, według których „następne ataki będą na Polskę”, „polskie samoloty będą spadały”, a „Polacy będą czołgać się i wyć z bólu”. Jak podkreśla w rozmowie z Radiem Zet dr Wojciech Szewko, specjalizujący się w tematyce terroryzmu i Bliskiego Wschodu, choć nie są oficjalne komunikaty Państwa Islamskiego, to należy tego rodzaju sygnały potraktować poważnie.

Jego zdaniem decyzja Andrzeja Dudy o wysłaniu wojska do Kuwejtu i Iraku to błąd. Określił ją mianem "nieodpowiedzialnej" i "niepotrzebnej" i zaznaczył, że nie przyczyni się do uzyskania wsparcia ze strony NATO. Decyzja o umieszczeniu w Polsce dodatkowych sił Sojuszu została bowiem podjęta rok temu.

*W sobotę 18 czerwca prezydent ogłosił, że Polacy wesprą walkę z dżihadystami. * Dwa Polskie Kontyngenty Wojskowe (PKW) zostaną włączone do operacji Inherent Resolve, co oznacza, że 150 żołnierzy oraz cztery wielozadaniowe samoloty F-16 trafią do Kuwejtu, skąd będą startowały do misji rozpoznawczych nad Syrią. Natomiast 60 żołnierzy i pracowników wojska będzie szkolić specjalne Siły Zbrojne Iraku.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(166)
1955
6 lat temu
To zaprośmy Ruskich na następne pół wieku. Będziemy płacić za to że mimowolnie wpuszczą ich na nasze terytorium, a następnie zrobią pokazówkę z ich unieszkodliwiania. A przy okazji trochę naszych im nie wygodnych.
XXX
6 lat temu
ci z ul.Wiejskiej z Warszawy niech sobie jadą na wojenkę,a od pozostałych niech się ODP.....
JuR
6 lat temu
Pszczoły PIERDOŁY.
ekonomista
6 lat temu
Sprawdcie skad bierzemy kredyt na 500+ i na finansowanie Ministerstwo Pomnikow i Tablic..od Arabow, starczy wejsc na minfin gov .pl
Kmicic
6 lat temu
Czołgać się i wyć z bólu to będą muzułmańskie psy
przebiegły
6 lat temu
Tak to błąd. Działać, nie chwalić się.
ewtrwet
6 lat temu
na ch..u..j polska czy coś inne bombę atomową na hiroshime się dało jebnąć a tam co nie można
żbik
6 lat temu
Prezydencie Duda, obiecałeś nie wysyłać naszych chłopców do Syrii. Więc co teraz robisz?
ja
6 lat temu
duda na barykady i inne uje też
kol
6 lat temu
Przygotowywani jesteśmy do tego , aby zamachy fałszywej flagi mogły być komuś przypisane , w tym wypadku - widać na fotografi . A Polacy znowu mają się obudzić z ręką w nocniku . Mam nadzieję , że po zdemaskowaniu niecnych zamiarów , nie dojdzie do zamachów fałszywej flagi w Polsce !
allachu wal s...
6 lat temu
do muzułmańskich wielbicieli kóz - zapraszamy, wasze organy przydadzą się chorym polskim dzieciom i młodzieży, pobierać będą nasze wyspecjalizowane ekipy - pierw strzał z basa w bańkę (nfz nie refunduje narkozy...) a potem scyzorykiem marki gerlach będziemy wycinać podroby...
Leszek
6 lat temu
Przecież jeszcze dwa miechy temu nasza armia była w ruinie. Jak więc mają szkolić innych ? Czyżby Antonio miał czarodziejską różdżkę i co dotknie to zamienia w złoto ? Ot to sie nazywa dobra zmiana.
ssh
6 lat temu
no i huj jak na z kataklizm nie zabije to wojna nie mamy wpływu na nic
oficer WSI
6 lat temu
wojna w Polsce niebawem szykujcie się bo to kwestia tygodni
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić