Polska wysyła wojsko przeciw ISIS. Są już pogróżki pod naszym adresem

248

W internecie pojawiły się pierwsze reakcje na informację o wsparciu przez Polskę walki z Państwem Islamskim.

Polska wysyła wojsko przeciw ISIS. Są już pogróżki pod naszym adresem
(Youtube.com)

Zwolennicy ISIS zapowiadają zemstę za udział polskich żołnierzy w tej misji. Jak informuje Radio Zet, w sieci pojawiły się już wpisy z pogróżkami, według których „następne ataki będą na Polskę”, „polskie samoloty będą spadały”, a „Polacy będą czołgać się i wyć z bólu”. Jak podkreśla w rozmowie z Radiem Zet dr Wojciech Szewko, specjalizujący się w tematyce terroryzmu i Bliskiego Wschodu, choć nie są oficjalne komunikaty Państwa Islamskiego, to należy tego rodzaju sygnały potraktować poważnie.

Jego zdaniem decyzja Andrzeja Dudy o wysłaniu wojska do Kuwejtu i Iraku to błąd. Określił ją mianem "nieodpowiedzialnej" i "niepotrzebnej" i zaznaczył, że nie przyczyni się do uzyskania wsparcia ze strony NATO. Decyzja o umieszczeniu w Polsce dodatkowych sił Sojuszu została bowiem podjęta rok temu.

*W sobotę 18 czerwca prezydent ogłosił, że Polacy wesprą walkę z dżihadystami. * Dwa Polskie Kontyngenty Wojskowe (PKW) zostaną włączone do operacji Inherent Resolve, co oznacza, że 150 żołnierzy oraz cztery wielozadaniowe samoloty F-16 trafią do Kuwejtu, skąd będą startowały do misji rozpoznawczych nad Syrią. Natomiast 60 żołnierzy i pracowników wojska będzie szkolić specjalne Siły Zbrojne Iraku.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić