aktualizacja 

Polski Kościół proponuje "Demony seksu" zamiast Halloween

Kościół dokłada wszelkich starań, żeby odciągnąć młodzież od "demonicznych" zabaw.

Klimat Halloween
Klimat Halloween (Wikimedia Commons CC0)

Środowiska katolickie co roku ostro krytykują imprezy halloweenowe. Choć tradycja Halloween jest w Polsce wciąż bardzo świeża, cieszy się coraz większą popularnością. Kościół natomiast dwoi się i troi, by stworzyć konkurencję dla zakorzenionego w pogańskiej tradycji święta.

Łódzka archidiecezja zaprasza na spotkanie „Święci darem miłosierdzia”. Nawiązuje ono do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie będzie polegać na wspólnej modlitwie oraz prezentowaniu form teatralnych i efektów świetlnych.

*Propozycja parafii św. Mateusza w Pabianicach jest nieco bardziej drastyczna. * Wspólnota proponuje wieczór poświęcony wspólnej modlitwie za znalezienie dobrego małżonka oraz pokazowi filmu „Demony seksu”, który jest... nagraniem z egzorcyzmów!

Ciekawa alternatywa dla Halloween pojawiła się również w zeszłym roku. Katecheci jednej ze szkół zorganizowali akcję pod hasłem "Holy wins". Uczniowie przebierali się za swojego patrona lub ulubionego świętego, a następnie brali udział w pochodzie.

Źródło:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić