Polski polityk wśród najbardziej wpływowych ludzi w Afryce

Podziel się:

Były łódzki poseł znalazł się na stworzonej przez "The New African" liście stu najważniejszych postaci kontynentu afrykańskiego.

John Godson
John Godson (East News, Krystian Dobuszynski/REPORTER)

Godson został doceniony między innymi za wpływ na za zmianę nastawienia Polaków do Afryki. Były poseł Platformy Obywatelskiej przejechał do Polski z Nigerii w latach 90., jako pastor ewangelicki. Na scenie politycznej pojawił się po przeprowadzce do Łodzi, najpierw jako radny osiedlowy, a potem miejski. Następnie udało mu się dostać do Sejmu z ramienia PO. Po odejściu z partii na krótko związał się z ugrupowaniem Jarosława Gowina.

W 2014 roku Godson kandydował na stanowisko prezydenta Łodzi jako polityk niezrzeszony. Zajął wtedy czwarte miejsce. Po dołączeniu do Polskiego Stronnictwa Ludowego nie udało mu się uzyskać mandatu poselskiego. Będąc jeszcze posłem, John Godson podróżował z Donaldem Tuskiem do Afryki w ramach rządowych misji gospodarczych. Zajmował się również nawiązywaniem kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami z Polski i Afryki.

Godson założył w Afryce swoją fundację. Pomaga ona studentom, doktorantom oraz małym, początkującym przedsiębiorcom poprzez przydzielanie stypendiów i grantów. Przyświeca jej idea wpierania przyszłych młodych przywódców afrykańskich.

Sam John Godson pochwalił się zaszczytnym wyróżnieniem na Twitterze:

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić