Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

"Polsko, nie brakuje ci życzliwości i dobrych ludzi". Piękny gest przechodnia

59
Podziel się:

Zdjęcie zrobione przez dziennikarza Radia ZET, Damiana Michałowskiego, robi furorę w sieci.

Bilecik
Bilecik (Facebook.com, Damian Michałowski)

Fotografia powstała na parkingu w pobliżu szpitala. Widać na niej umieszczoną za szybą karteczkę z krótką notatką, według której żona kierowcy rodzi, dlatego też on sam nie miał czasu na zakup biletu parkingowego. Mężczyzna prosi również o wyrozumiałość i obiecuje uregulowanie opłaty "najszybciej jak będzie to możliwe". Wygląda jednak na to, że młody ojciec nie musiał płacić ani za parking, ani za mandat, ponieważ ktoś zrobił to za niego.

Na zdjęciu widać bowiem wetknięty za wycieraczkę bilet parkingowy. Post dziennikarza Radia ZET błyskawicznie stał się hitem internetu i zyskał ponad 70 tysięcy udostępnień. I choć przeważają słowa zachwytu, wielu internautów sugeruje, że wzruszający liścik to zwykłe oszustwo, a spieszący się tata w trakcie tworzenia go spokojnie zdążyłby opłacić miejsce parkingowe. Większość woli jednak wierzyć, że w Polsce faktycznie "nie brakuje życzliwości i dobrych ludzi".

Autor: Beata Kruk

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(59)
pppp
6 lat temu
ok
mundry
6 lat temu
Policjanci może i mają, przynajmniej raz się z tym spotkałem. Ale Straż Miejska już nie. To nie ludzie. To roboty posłuszne swojemu władcy - burmistrzowi.
Xena
6 lat temu
napisanie tej kartki zajęło mu przynajmniej 2 razy dłużej niż kupno tego bileciku - więc albo cwaniak albo niedorozwój umysłowy
sfgrg
6 lat temu
Sytuacja z przed kilku dni. Dzwonię do pracownika ZDM ze szpitala, przywiozłem żonę do porodu i nie mogę się ruszyć, za kilka minut bilet straci ważność. Przedstawiam sprawę przez telefon a facet mówi mi tak - rada miasta Warszawy nie uchwaliła postępowania ulgowego dla osób znajdujących się w sytuacji podobnej do mojej. Taka osoba będzie traktowana jak każdy kto nie wykupił biletu. Powiem wam że lekko się wkur...em. Biletu oczywiście nie wykupiłem. Nikt na szczęście nic nie sprawdzał.
zfyhy
6 lat temu
Straż miejska nie daje mandatów za postój w strefie płatnego parkowania - w Warszawie takie wezwanie wystawia ZDM. Myśleć ludzie, hhh nie pisz bzdur jeśli nie wiesz za co SM może karać.
mtk
6 lat temu
usunięto mój komentarz ^_^ brzmiał on mniej więcej tak: "Nie miał czasu kupić biletu w parkomacie, ale czas na wyciągnięcie kartki, długopisu, staranne napisanie tekstu to już się znalazł ..... dziwne ;)" Może tym razem go nie usuną ;)
Polak
6 lat temu
Ja wszędzie wożę ze sobą zestaw takich kartek na różne okazje. To działa i jak nie zajmuje się miejsca zbyt długo unika się opłat. Jak się stoi zbyt długo to kontrolerzy tracą cierpliwość.
GAGA
6 lat temu
on sam jest ojcem dziecka i zrobił zdjęcie ale przechodził obok.... kur...
pytamsie
6 lat temu
Za dużo tutaj niejasności - dziennikarz przypadkiem przechodził obok auta i znalazł karteczkę, więc zrobił zdjęcie - nagłośnił sprawę, że jakiś świeżo upieczony ojciec dostał bilet od przypadkowej osoby - a potem ten sam dziennikarz pisze na facebooku że jego dziecko ma sie dobrze i poszukuje osoby która mu kupiła ten bilecik. No to jesteś gościu przypadkowym świadkiem, osobą trzecią - czy sam zostałeś obdarowany tym bilecikiem? O co tutaj chodzi?
Rodak
6 lat temu
Nienawidze naszej metalosci .
jagababa
6 lat temu
Ludzie, nie chodzi tu o tę kartkę, tylko o to, że ktoś zrozumiał powagę sytuacji i opłacił parking. Taki ludzki, bezinteresowny gest w potrzebie. A że to pierwsze dziecko redaktora Michałowskiego, więc z tego powodu miał prawo być spanikowany. Wiedząc, że może być problem z zaparkowaniem auta, wcześniej przygotował kartkę, na wszelki wypadek. Przy drugim, będzie wiedział, że ma czas na zakup biletu :).
Ananiasz
6 lat temu
Strefy płatnego parkowania to strefy obowiązkowego posiadania bilonu. Mając banknoty nie możesz uiścić opłaty do której jesteś zobligowany(to nie automat z napojami). Jest to nagminne łamanie praw konsumenta. A bajeczki o jakichś kartach, kodach komórkowych itp. nie rozwiązują tego problemu bo to jest obowiązkowe więc musi być możliwość opłaty prawnym środkiem płatniczym jakim jest banknot.
prosze,won
6 lat temu
rzedasy nie rozumie co to wyrozumiałość to chamy kura lata sra,taka polska pluje wyrozumiałość
zaki
6 lat temu
dobry sposób na wyłudzenie. Ja tez od dziś taką karteczkę sobie zmontuję. Swoją drogą pisanie tej kartki zajęło mu dłużej pewnie niż kupno biletu...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić