Pomoc domowa – rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne

1

Jeszcze kilkanaście lat temu na korzystanie z pomocy gospodyni mogły pozwolić sobie wyłącznie osoby zamożne. Dziś usługa ta jest coraz popularniejsza i szeroko dostępna – ze wsparcia w prowadzeniu domu może skorzystać każdy. Skąd ta zmiana?

Pomoc domowa – rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne
(Materiały prasowe)

Coraz więcej obowiązków, coraz mniej czasu

Tradycyjny model rodziny, w którym kobieta zajmuje się wychowaniem dzieci i prowadzeniem domu, powoli odchodzi do lamusa. Współczesne kobiety chcą się rozwijać zawodowo, a to z kolei powoduje, że muszą łączyć pracę zawodową z obowiązkami domowymi. Gdy pozostali domownicy nie angażują się w utrzymanie domu czy mieszkania w czystości, pozostaje skorzystanie z pomocy domowej.

To właśnie nadmiar obowiązków jest często głównym powodem, dla którego zatrudniamy pomoc domową. Dzięki powierzeniu gospodyni sprzątania czy gotowania, zyskujemy czas na rozwój swojego hobby czy odpoczynek. Dla wielu osób duże znaczenie ma również to, że z pracy wracają do czystego mieszkania – wpływa to korzystnie na ich samopoczucie.

Ile kosztuje korzystanie z pomocy domowej?

Jednym z czynników, który spowodował, że pomoce domowe nie narzekają na brak zajęcia, są ceny usług. Kilkanaście lat temu osób oferujących swoje usługi było zdecydowanie mniej niż aktualnie. To z kolei przekładało się na ofertę cenową – usługi sprzątania czy gotowania były drogie. Większa konkurencja na rynku spowodowała, że aktualnie w dużym mieście za godzinę pracy pomocy domowej trzeba zapłacić średnio od 10 do 20 zł.

Zatrudnienie pomocy domowej nie jest też kłopotliwe od strony formalnej. Z wybraną osobą można podpisać umowę cywilnoprawną, np. o dzieło czy zlecenie. Dzięki funkcjonowaniu umów cywilnoprawnych, osoby zainteresowane skorzystaniem z pomocy gospodyni nie muszą podpisywać z nią umowy o pracę i odprowadzać składek ZUS.

Mamy coraz większe zaufanie do pomocy domowych

Rosnące zainteresowanie usługami pomocy domowych wynika również z możliwości zweryfikowania rzetelności osoby, którą wpuszczamy do domu. Każda rodzina zatrudniająca gospodynię ma podobne obawy – czy wybrana osoba jest uczciwa, czy poradzi sobie z przekazanymi obowiązkami? Na szczęście dziś łatwo to sprawdzić.

Ponieważ usługami gospodyń i pomocy domowych interesuje się coraz więcej osób, w sieci powstały wyspecjalizowane serwisy. Jednym z nich jest Pomocedomowe.pl. Korzystając z tego portalu ogłoszeniowego, użytkownicy mogą szybko znaleźć pomoc domową – wystarczy tylko wskazać miasto lub sprecyzować zakres obowiązków przyszłej pomocy. Dzięki temu, że referencje każdej wystawiającej ogłoszenie osoby są sprawdzane, użytkownicy bez obaw mogą wpuścić wybraną osobę do swojego mieszkania czy domu.

Od sprzątania do kompleksowego prowadzenia domu

Pomoce domowe proponują zarówno sprzątanie w Gdańsku, jak i gotowanie czy odprowadzanie dzieci do i z przedszkola. Inaczej mówiąc, możemy skorzystać z pomocy gospodyń w dowolnym zakresie. To również sprawia, że to rozwiązanie jest coraz popularniejsze. Osoby, którym nie jest potrzebna pomoc w codziennym prowadzeniu domu, ale np. od czasu do czasu przy myciu okien czy gruntownych porządkach, również znajdą wsparcie.

Niektóre z pomocy domowych proponują kompleksowe wsparcie, czyli odciążają z prowadzenia domu w pełnym zakresie. Większość osób pracujących w charakterze gospodyń domowych wykazuje się elastycznością. To z kolei również wpływa na popularność tych usług.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić