Porywajcie "ludzi Zachodu", wzywa szef al-Kaidy

68

​Lider al-Kaidy Ajman al-Zawahiri wzywa muzułmanów do porywania “ludzi Zachodu" celem wymiany na dżihadystów trzymanych w zachodnich więzieniach.

Porywajcie "ludzi Zachodu", wzywa szef al-Kaidy
(Youtube.com)

Treść wywiadu z terrorystą zamieścił ośrodek monitoringu terrorystów SITE. W trzecim odcinku własnego audio bloga "Podejmij walkę męczenników" al-Zawahiri mówił przede wszystkim o śmierci zakładników al-Kaidy, Warrena Weinsteina i Giovanniego Lo Porto. Zginęli w 2015 roku w nieudanej operacji amerykańskich sił specjalnych. Wspominając ich, mężczyzna nawiązał do sprawy więzionych dżihadystów i konieczności posiadania "zachodnich" zakładników.

Porywajcie ludzi Zachodu aż do wyzwolenia ostatniego muzułmańskiego więźnia i ostatniej muzułmańskiej więźniarki przetrzymywanych w więzieniach krzyżowców, apostatów i wrogów islamu - ogłosił.

Zawahiri najpewniej przebywa w ukryciu. Może znajdnować się w talibskiej bazie w rejonie granicznym Pakistanu i Afganistanu. Niedawno al-Kaida wezwała do atakowania w czasie igrzysk w Rio de Janeiro. Mowa była m.in. o podczepianiu bomb do dronów i kupowania broni czy trucizny w fawelach.

Autor: Jan Muller

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić