aktualizacja 

Postanowiła, że umrze po wakacjach. Ma 14 lat

76

Jerika Bolen z Appleton w amerykańskim stanie Wisconsin cierpi na rdzeniowy zanik mięśni i od urodzenia towarzyszy jej ogromny ból. Sama wyznaczyła sobie datę śmierci.

Postanowiła, że umrze po wakacjach. Ma 14 lat
(Youtube.com)

*Zadecydowała, że taniec na balu maturalnym będzie jej ostatnim. *Na szkolnej imprezie pojawi się w wieczorowej sukni z tiulu. Przed śmiercią chce przeżyć wspaniały moment i spróbować bawić się jak jej zdrowi rówieśnicy.

Jerika cierpi tak bardzo, że za wszelką cenę pragnie ulgi. Nastolatka zadecydowała, że po wakacjach zostanie odłączona od respiratora, który utrzymuje ją przy życiu. Jej mama, Jen Bolen, pogodziła się już z tą myślą.

Wiem, że ma tylko czternaście lat, ale jest wystarczająco dorosła, żeby o sobie decydować. To jej ciało i jej ból - czytamy wypowiedź Jen Bolen w Newser.

Matka dziewczyny zebrała pieniądze dla córki w sieci. Poprosiła internautów o pomoc za pośrednictwem Go Fund Me. Ma nadzieję, że za darowane 27 tys. dol. dziewczyna przeżyje „magiczne” ostatnie tygodnie.

Pierwszy tydzień po decyzji ciągle płakałam, ale potem byłam bardzo szczęśliwa. Wiedziałam, że wkrótce będę mogła chodzić, że będę z Bogiem i będę wolna - powiedziała Jerika.

Autor: Paulina Kwiatkowska

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić