REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla20.05.19 (19:17)

Poszukiwacz-amator znalazł bryłę złota wartą 100 tys. dolarów

Z pomocą zwykłego wykrywacza metalu Australijczyk znalazł prawie 1,5-kilogramową bryłkę złota. "Takie okazy trafiają się profesjonalistom z ciężkim sprzętem", komentują inni poszukiwacze.
MATT COOK/FINDERS KEEPERS GOLD PROSPECTING KALGOORLIE HANDOUT / PAP/EPA

Udało mu się spełnić marzenie każdego poszukiwacza. Sklep ze sprzętem dla poszukiwaczy złota Finders Keepers Gold Prospecting pochwalił się osiągnięciem jednego ze swoich klientów. Australijczyk, dla którego szukanie złota było dotąd jedynie hobby, znalazł okaz, o którym marzy każdy profesjonalny poszukiwacz.

Wszedł do sklepu uśmiechnięty od ucha do ucha i pokazał mi bryłkę. Jest wielkości paczki fajek, ale ma niesamowitą gęstość! Jest strasznie ciężka - zapewniał podekscytowany Matt Cook, właściciel sklepu.

REKLAMA

Bryłka waży dokładnie 1,4 kg. Znalazca chce pozostać anonimowy. Zdradził jedynie, że odkrycia dokonał, wędrując z wykrywaczem metalu okolicach Kalgoorlie, górniczego miasta w Australii Zachodniej - informuje "The West Australian". Bryłka znajdowała się w ziemi na głębokości zaledwie 45 centymetrów

Zobacz też: Dziwne szkło w piaskach Sahary. Wreszcie znamy jego pochodzenie

Dobrze jest widzieć, że ludzie wciąż znajdują tak duże bryłki. Zwłaszcza przy wysokich cenach złota. To właściwie gorączka złota - powiedział Cook.

Jest warta nawet 100 tys. dolarów. Cook zapewnia, że tak duże znaleziska przytrafiają się maksymalnie kilka razy w roku profesjonalnym poszukiwaczem dysponującym ciężkim sprzętem. Tym bardziej ekscytujące jest zobaczenie znaleziska odkrytego zwykłym wykrywaczem metalu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij