REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Wojciech Darewicz28.08.19 (19:54)

Potężna erupcja wulkanu we Włoszech

Aktywny wulkan tworzący włoską wyspę Stromboli wybucha rzadko. Jednak w tym roku jego silna erupcja nastąpiła już po raz drugi. Wulkan wyrzucił w powietrze chmurę popiołu, a do Morza Tyrreńskiego przedostała się lawa.
Twitter/Nicole Bremner

Wybuch nastąpił w środę, 28 sierpnia. Erupcja zaczęła się około południa czasu lokalnego. Słup dymu był widoczny na Sycylii. W mediach społecznościowych wciąż pojawiają się ukazujące go zdjęcia i filmy. Udostępniają je głównie turyści.

Stromboli często "straszy". Wulkan od dekad uznawany jest za aktywny. Drobne eksplozje zdarzają się dość często. Jedna z nich miała miejsce tydzień temu. Silne erupcje to jednak rzadkość.

REKLAMA

Erupcja była dość silna. Na chwilę przed wybuchem nie działo się nic niezwykłego. Erupcja nastąpiła poprzez północno-wschodni otwór w kraterze. Miało to miejsce około godz. 11:55 – czytamy na stronie Volcano Discovery.

Włoska agencja ANSA nie donosi o ofiarach lub zniszczeniach. Tym razem mieszkańcy i turyści mieli szczęście. Podczas wybuchu, jaki miał miejsce w czerwcu br., życie stracił jeden ze zwiedzających, zaś straty materialne jakie ponieśli mieszkańcy wyspy oszacowano na ok. 20 mln euro. Stromboli zamieszkana jest przez ok. 600 osób. Wulkan ma 926 metrów wysokości.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Dallol. Najcieplejsze miejsce na Ziemi

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij