Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Powraca sprawa Smoleńska. Nową podkomisja

105
Podziel się:

Minister Obrony Narodowej podpisał dokumenty, które pozwolą Komisji Badania Wypadków Lotniczych na powtórne zbadanie katastrofy smoleńskiej. W czasie wystąpienia Antoni Macierewicz nie oszczędził gorzkich słów poprzedniemu rządowi i ekspertom z komisji Millera

Powraca sprawa Smoleńska. Nową podkomisja
(East News, RAFAL OLEKSIEWICZ)

Konferencję rozpoczął pokaz krótkiego filmu o Smoleńsku. "Oni czekają na prawdę. Jesteśmy im to winni" - mówił głos lektora. Następnie przemowę rozpoczął minister Macierewicz.

Mija blisko 6 lat od momentu, który nazwano największą tragedią po II wojnie światowej w Polsce. Była to największa tragedia lotnicza w historii lotnictwa światowego. Nie było takiej tragedii w dotychczasowych dziejach, żeby państwo zostało pozbawione w jednej chwili nieomal wszystkich swoich przywódców - mówił minister obrony.

Macierewicz nie szczędził krytyki byłej ekipie rządzącej. Skrytykował polityków Platformy Obywatelskiej, służby specjalne i media za dyskredytowanie pamięci ofiar smoleńska.

Skala tej tragedii związana była także z tym, jak ówcześni rządzący potraktowali tych, którzy polegli, jak potraktowali tą tragedię. Jak ich porzucili, jak się z nich naśmiewali, jak się za nimi nie ujęli, oddając śledztwo z tym związane w obce ręce - mówił dalej Macierewicz.

Skala tych zaniechań była olbrzymia i uniemożliwiała wówczas dojście do prawdy. Ci, którzy badali tę tragedię, zostali ubezwłasnowolnieni. Wiemy już bardzo dużo o rzeczywistym przebiegu wydarzeń. Już w trakcie prac komisji pana ministra Millera wskazywano na liczne nieprawidłowości, błędy, fakty, które przesądzały o tym, że wyniki opublikowane nie są zgodne z obiektywnym przebiegiem wydarzeń - dodał szef MON.

Antoni Macierewicz uderzył też we władze rosyjskie. Minister obwinił Rosjan z katastrofę smoleńską.

W uwagach jednoznacznie stwierdzono odpowiedzialność rosyjską za przebieg wydarzeń. Uniemożliwiono włączenie tych uwag do raportu komisji Millera - zakończył przemowę szef MON.

Nowa podkomisja liczyć będzie 21 osób. Na jej czele stanie dr inż. Wacław Berczyński, który może liczyć na pomoc prof. Kazimierza Nowaczyka (zastępca przewodniczącego) i dr inż. Bogdana Gajewskiego (sekretarz). Oprócz nich w składzie nowo powołanego podmiotu znajdą się: Wiesław Binienda, Janusz Bujnowski, Wiesław Chrzanowski, Szczepan Cierniak, Marek Dąbrowski, Zdzisław Gosiewski, Kazimierz Grono, Ewa Anna Gruszczyńska-Ziółkowska, Marcin Gugulski, Jacek Kołota, Beata Majczyna, Bogdan Nienałtowski, Jan Obrębski, Piotr Stepnowski, Grzegorz Szuladziński, Janusz Więckowski, Krystyna Zieniuk i Andrzej Ziółkowski.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(105)
stande
7 lat temu
a może to nie była brzoza tylko lipa ? co na to Burnejka
Gość
7 lat temu
To widać jacy ludzie połapali cieplutkie stołeczki.Mają czyste sumienia,Kamiński,Ziobro,Macierewicz,Kaczyński Pawlowicz .To tałatajstwo powinno wysłac na leczenie.
Jerzy
7 lat temu
Bardzo chorzy ludzie na głowy. Nie dajmy się w to wciągnąć. Paranoidalne rządy nie mogą potrwać więcej niż rok... potem pójdę wszyscy w odstawkę
Pacek
7 lat temu
No to wreszcie wynik "śledztwa" będzie jednoznaczny, oczywisty i zgodny z oczekiwaniami Antka... Oby z tego nie było wojny
marek
7 lat temu
kiedy nowe wybory?
m
7 lat temu
macierek ma calkowitą rację ,30 lat temu Putin jako oficer nkwd zasadziłw smolensku tą brzozę
ząbków nie wi...
7 lat temu
panie antonii skąd ten szeroki uśmiech na pańskiej twarzy?
józek
7 lat temu
Polska staje się domem wariatów.
Raport
7 lat temu
Moja teoria jest taka kazał lądować i za to dostał kryptę na Wawelu, oto cała prawda
klozet
7 lat temu
a nawet jeśli Putin to zrobił to co ? będziemy musieli ruszyć na rosję ze starymi karabinami czy jak, w imię Kaczyńskiego ? ja mam to w dupie, niech PiS walczy se z Rosją ja muszę dokończyć piwo
PL
7 lat temu
To co mowi Antek ,to jedno ,jego specjaliści i naukowcy to wielki znak zapytania ???????,sprawa wyjaśnienia tragedi smoleńskiej przez grupę Antka ,na odległośc czuć polityką, nic prawdziwego nie wykryją , bo ci co wiedzieli coś o sprawie prawdziwego zginęli w samolocie.Cała sytuacja podzieli jeszcze bardziej i tak już podzielony naród
nemo3110
7 lat temu
ciekawi mnie czy macierewicz bral pod uwage wspolprace rosjan i kosmitow moze nowa komisja
ak001
7 lat temu
kolejne bicie piany przez następne półtora roku. Ale kolesie z partii zarobią. Korytko pełne, a i tak ciągle ktoś do niego dolewa.
lucyna
7 lat temu
mogł załozyc okulary do zdjecia , nie byłoby widac ile wypił
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić