o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Patryk Kowalski
|
aktualizacja

Pożar samolotu. Groza w boeingu 777

29
Podziel się

Chwile grozy przeżyli pasażerowie samolotu Philippine Airlines, lecącego z Los Angeles do Manili na Filipinach. Boeing 777 chwilę po starcie uległ awarii, na której skutek z jednego z silników zaczęły się wydobywać płomienie. Piloci musieli lądować awaryjnie.

Pożar samolotu. Groza w boeingu 777
(youtube.com)
bDBhNXNh

Pasażerowie samolotu byli przerażeni. Do niebezpiecznego incydentu doszło w czwartek, kiedy to Boeing 777 wystartował z Portu lotniczego LAX w Los Angeles. Siedzące na pokładzie osoby zauważyły przez okna, że z prawego silnika co jakiś czas wybucha ogień i wydobywa się dym.

Widziałem jakby rozbłyski światła. Myślałem, że to złudzenie od promieni słonecznych. A potem nagle zacząłem słyszeć wybuchy, po czym spojrzałem w okno i zobaczyłem kule ognia – powiedział jeden z pasażerów samolotu Walter Baumann.

Wszystko nagrały kamery. Wydobywający się z maszyny ogień sfilmowali zarówno pasażerowie, jak i osoby, które zauważyły samolot będąc na ziemi. Na udostępnionym w sieci wideo widać, jak silnik "wystrzeliwuje" płomienie, a za pokładem ciągnie się smuga czarnego dymu.

bDBhNXNj

Piloci boeinga 777 byli zmuszeni lądować awaryjnie. Samolot zawrócił na lotnisko w Los Angeles po niecałych 30 minutach lotu. Władze Philippine Airlines twierdzą, że żaden z 347 pasażerów i 18 członków załogi nie ucierpiał na skutek awarii.

Wszyscy pasażerowie są bezpieczni i zdrowi. Każdemu została też udzielona pomoc przy procesie ustalenia zastępczego lotu -ogłosiła rzeczniczka przewoźnika Cielo Villaluna.

Zobacz także: Zobacz także: Pasażer nagrał groźną scenę
bDBhNXNp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDBhNXNK
KOMENTARZE
(29)
WTF
rok temu
"wystrzeliwuje płomienie, a za pokładu unosi się czarna smuga dymu"
pl
rok temu
Gimbaza pisze artukuły
Robi270
rok temu
Pompaż sprężarki?
bDBhNXNL
cooltygrysek
rok temu
Ewidentnie widać że to pompaż w sprężarce. Nie wystarczyło tak napisać ? Kto pisze te artykuły, gimbaza ? Uczcie się redaktory nazywać sprawy i rzeczy po imieniu a będziecie wielcy. Bo naprawdę nie idzie tych głupot czytać. Każdy samolot wielosilnikowy jest tak zaprojektowany że może kontynuować lot jak i wylądować na jednym silniku. Nic się wielkiego nie stało to tylko incydent.
Pilot Boeinga
rok temu
Gdzie ten pożar samolotu ? Nastąpił niekontrolowany zapłon paliwa w silniku i po odcięciu paliwa do silnika samolot wylądował bez problemu ! Takie sytuacje ćwiczymy co pół roku na SIM
Najnowsze komentarze (29)
olek
rok temu
Zwykły pompaż , , mogli zmniejszyć obroty silnika , ale cóż to latająca komputerowa niewiadoma .
Ciekawy
rok temu
Niech ktoś rzetelnie odpowie. Czemu samolot nie ma kamer nagrywających silniki, lotki itp elementu. Przecież to by znacząco ułatwiło wszelkie dochodzenia?
Boeing
rok temu
i tyle w temacie! Marketing super, technika - złom!
egzek
rok temu
Autor pod wyraźnym wpływem szkoły z Torunia.Bliżej mu do Białorusi niż do Polski.
dafi
rok temu
...pewnie z Orlenu brali paliwo
inynier lotni...
rok temu
to wyglada jak pompaz ???...cos nie tak z przeplywem powietrza przez sprezarke ??(albo cos wpadlo, albo cos przytkalo wlot do silnika???...moze w gre wchodzic jeszcze niesprwny uklad paliwowy w komorze spalania, zaklocenie balansu paliwo-powietrze )
Grabarz
rok temu
Boeingi nie powinny latać.
Ale
rok temu
Ptaki, standardowe zalatwienie silnika przez ptako
bDBhNXND
LubięLataćBez...
rok temu
nic wielkiego, niestabilna praca silnika. Wyłączyć i lądować na sprawnym, proste
nick
rok temu
I gdzie ta groźna scena?
Pilot Boeinga
rok temu
Gdzie ten pożar samolotu ? Nastąpił niekontrolowany zapłon paliwa w silniku i po odcięciu paliwa do silnika samolot wylądował bez problemu ! Takie sytuacje ćwiczymy co pół roku na SIM
Soldier
rok temu
Boeing = amerykański złom.
pilot
rok temu
zlikwidować okna w samolotach, to pasażerowie przestaną marudzić
kpt. Arianato...
rok temu
Lubię A340. Czterosilnikowe. Jeden silnik zepsuty, żaden problem. Chociaż dwusilnikowy też może lecieć na jednym silniku, ale wtedy ten działający jest jedyny i jak się on wyłączy, jest nieciekawie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić