Krzysztof Narewski| 

Pozwali Porsche za to, że deska rozdzielcza odbijała słońce. Wygrali

17

Właściciele Porsche zakupionych między 2007 i 2016 rokiem dostaną po nawet 175 dol. za to, że deski rozdzielcze w ich samochodach odbijały promienie słoneczne i raziły kierowcę. To efekt krótkiej batalii sądowej, którą niemiecki gigant przegrał.

Pozwali Porsche za to, że deska rozdzielcza odbijała słońce. Wygrali
(Materiały prasowe)

*Porsche wypłaci od 50 do 175 dol. (180-640 zł) rekompensaty właścicielom. *Ma to na celu pokrycie kosztów przeróbek czy zakupu okularów przeciwsłonecznych, co miało przeciwdziałać oślepiającemu światłu odbijającemu się od deski rozdzielczej. Właściciele mogą zgłosić się po pieniądze tylko do 21 września.

*Sprawa dotyczy aut z konkretnymi kolorami deski rozdzielczej. *Chodzi o te w kolorze koniakowym, beżowym, brązowym oraz szarym. Nazwy używane przez Porsche to Cognac, Luxor Beige, Natural Brown, Platinum Grey oraz Sand Beige. Zdaniem właściciela, który pozwał producenta, te kolory odbijają promienie słoneczne powodując oślepianie kierowcy, a to wpływa na bezpieczeństwo.

*Amerykański sąd przyznał rację klientowi w tym niecodziennym sporze. *Jak podaje motortrend.com, przedstawiciele Porsche na początku bronili się mówiąc, że do tej pory nie było żadnych wypadków związanych z refleksami. Nikt też nie przestał korzystać ze swojego auta przez tę wadę.

*Porsche jednak ostatecznie zgodziło się zapłacić. *Według pogłosek zrobili to tylko po to, żeby uniknąć drogiej batalii sądowej. Ta i tak już sporo kosztowała. Prawnik wziął podobno za nią 790 tys. dol. (ok. 2,8 mln zł), a do tego musi dostać zwrot kosztów w wysokości 50 tys. dol. (ok. 180 tys. zł). Akcja dotyczy jednak najprawdopodobniej tylko klientów z USA. Wygląda więc na to, że Polacy oraz inni Europejczycy muszą się obejść smakiem.

Zobacz także: Zobacz też: Porsche 911R - edycja limitowana

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić