Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Pożyczasz słuchawki? Nie rób tego więcej

3
Podziel się

Udostępnianie innym słuchawek „pchełek” powoduje, że nasz organizm jest bardziej podatny na infekcje. Wymieniamy się wtedy martwymi komórkami skóry, bakteriami i woskowiną.

Pożyczasz słuchawki? Nie rób tego więcej
(Shutterstock.com)
bETqxHud

*Mikrobiolog Kelly Reynolds przekonuje, że prowadzi to do rozwoju chorób. *Zdaniem specjalistki z uniwersytetu w Arizonie, jeśli koniecznie chcemy się z kimś podzielić słuchawkami, musimy je zdezynfekować przed i po pożyczeniu. Najlepiej specjalnym płynem lub alkoholem – czytamy w „The Sun”.

*Badania pokazują, że uszy większości osób zawierają bakterie. *Chodzi o pałeczkę ropy błękitnej, paciorkowce i bakterie staphylococcus, które z reguły nie są groźne. Jeśli jednak poziom bakterii wzrośnie lub do ucha dostaną się nowe, mogą spowodować infekcje. Wilgoć i ciepło wewnątrz ucha, które powstaje po włożeniu do niego słuchawki, sprawia, że mają wręcz idealne środowisko do rozwoju.

Infekcja może być niebezpieczna zwłaszcza, jeśli ma się jakieś rany. Dostanie się tam bakterii gronkowca może skończyć się poważnym zakażeniem skóry. Pożyczanie słuchawek może też skutkować grzybicą, rozwojem roztoczy albo pojawieniem się krost.

bETqxHuf
Zobacz także:

Myślisz, że dbasz o swoje zdrowie? Sprawdź to!

bETqxHuG
KOMENTARZE
(3)
lol
6 lat temu
ha ha i żeby to wiedzieć potrzebowaliście aż badań z Ameryki:P
d
6 lat temu
A jak jest ze słuchawkami do urządzeń oprowadzających po muzeach? Rozumiem guidy, każdy ma swoją nową słuchawkę. Ale te zakładane jeden po drugim.
..........
6 lat temu
Mam swoje słuchawki nie wiem na co mi czyjeś. Szczoteczki do zębów tez nie pożyczam od kogoś bo mam swoją, jestem ostatni który tak robi czy co.
bETqxHuH
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić