Prawie milion zł nagród dla pracowników Dudy. Bieda im nie grozi

46

Prezydent Andrzej Duda miał nagrodzić 261 swoich pracowników. Według Radia ZET tylko w grudniu na nagrody wydał 862,5 tys. złotych.

Prawie milion zł nagród dla pracowników Dudy. Bieda im nie grozi
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Michał Józefaciuk,Skoda)

Kancelaria nie podała nam, kto konkretnie dostał nagrody i czy chodziło o nowo zatrudnione osoby. Można jednak zakładać, że wśród nagrodzonych znaleźli się ludzie Andrzeja Dudy – precyzuje serwis.

*Kancelaria kupiła też jeden samochód. *To Volkswagen Passat z wyposażeniem odpowiadającym wersji B8 Limousine Highline. Jak dowiedziało się Radio Zet, ma być wykorzystany do „realizacji zadań transportowych razem z kolumną pojazdów Biura Ochrony Rządu”.

W listopadzie nowe kierownictwo kancelarii mówiło, że poprzednicy doprowadzili do „totalnej blokady” w funkcjonowaniu urzędu – przypomina TVN24.

*Przedstawiono wtedy tzw. raport otwarcia. *To podsumowanie działalności poprzedników zasiadających w kancelarii. Jak podaje stacja, wynikało z niego m.in. to, że do momentu objęcia urzędu przez Dudę wykorzystano aż 84,6 proc. środków na umowy zlecania i umowy o dzieło. Na wynagrodzenia - ponad 9959 proc.

Kancelaria teraz uściśla, że ten prawie stuprocentowy limit wykorzystany na wynagrodzenia to tylko zaplanowane wydatki, a nie wykorzystane – dodaje Radio ZET.

Nie przegap:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić